مقالهموفقیت در کسب و کاروبلاگ

7 روش اعتماد سازی نسبت به محتوای شما

اشتراک گذاری این مطالب در:

هر سری که سراغ گوشی و لپتاپمون میریم،ممکنه احساس کنیم این شلوغ بودن و پر محتوایی داره خفه امون میکنه،حالا این چطور اتفاق میوفته؟

داخل گوگل سرچ کنید “how to” “what is” یا  “social media marketing”و ببینید که صحفه ی شما پر از مطالبی از منبع های مختلف میشه.از اونجایی که همه ی این محتوا ها بد نیستند،سخته فهمید چقدرش درست و مورد اعتماده.

در ضمن،نویسنده همیشه مقصر اطلاعات نادرست نیست چون مطالب اینترنتی خیلی زود عوض میشن و ممکنه لینک از کار بیوفته یا  تفسیر اشتباه آمار یا تحقیقات رخ بده. به هرحال،اگر دارید محتوایی مربوط به موفقیت در کسب و کار در اینترنت قرار میدید و امیدوارید این مطالب اعتماد بقیه رو جلب کنه.پس باید بیشتر از رقیب هاتون به بررسی حقیقت بپردازید. مهمترین و اصلی ترین موضوع بالا بردن ترافیک سایت نیست، بلکه ایجاد ارتباط با مشتری هاست.

اگر قدم به قدم این مرحله هارو دنبال کنید،این ارتباط میتونه همیشگی شه.

[restrict paid=”true”]

1.اول روی حل کردن مشکل تمرکز کنید و بعد روی جذب بازدید کننده.

یکی از کار های اشتباهی که مردم در مورد محتوای تولید شدشون انجام میدن،نگرانی راجع به جذب بازدید کننده و بهشون ارزش ندادنه.

با این وجود، هدف ما این نیست که فقط مردم بتونند پیداتون کنند بلکه میخوایم کاری کنید که باز هم برگردند.به یاد داشته باشید که این کسب و کار راه افتاده تا مشکلات رو حل کنه. زمانی که تصمیم میگیرید چه موضوعی رو برای کمک و حل مشکلات  انتخاب کنید، این کار باید پایان نامه ی شما باشه.

هنگام مواجه شدن با این موضوع ها،از خودتون بپرسید رایج ترین مشکل در صعنت من چیست؟اگر دنبال الهام گرفتن هستید،ایده ی بدی نیست که از google trend  استفاده کنید و ببینید چی بیشتر تو بورس هست.

برای مثال اگر در کمپانی هوش مصنوعی هستید که در حراج برند ها کمک میکنه،یک مقاله تحت عنوان “هوش مصنوعی چیست”؟ احتمالا 1000 بار منتشر شده اما مقاله ای تحت عنوان “چگونه هوش مصنوعی صنعت مد رو عوض میکنه” ممکنه ترافیک چشم گیری به سایت بکشونه.

در کل،وظیفه ی شما اینه که یاد بگیرید که چگونه برند شما میتونه محتوای با کیفیت تولید کنه نه که کاری که بقیه انجام میدن رو انجام بدید.

2.به کیفیت کار اهمیت بدید نه کمیت

از اونجایی که تولید محتوای انبوه میتونه یک استراتژی خوب برای بالا بردن نتیجه ی موتور جستجوگر (SEO) باشه. کاری که میتونه به اعتمادی که مردم به وبلاگت دارن ضرر برسونه. باور کنید یا نه،مردم تمایل دارند به وبلاگ هایی با منبع اصلی اطلاعات اعتماد کنند.در حقیقت بعد از خانواده و دوستان،وبلاگ سومین مکان امن و مورد اعتماده.

مسئوليت بزرگیه،اگر میخواین بازدید کننده جذب کنید،باید کار تولید محتوا رو جدی بگیرید.بخاطر همینه که کیفیت مهم تر از کمیته.

عامل اصلی در تولید محتوای با کیفیت،وابسته  به تلاش های علمی است.یک عنوان داشته باشید. پایان نامه با اظهارات حمایت کننده ارائه کنید.با تحقیق قابل اعتماد تصدیقش کنید،اشتباهات گرامری و املایی رو اصلاح کنید و مختصر بنویسید.

میدونم ساده بنظر میاد اما از تعداد وبلاگهایی که تحت عنوان تولید محتوای زیاد، نوشتن در قالب استاندارد را فراموش میکنند، تعجب خواهید کرد.

3 .ثابت قدم باشید

هیچکس دوست نداره یک وبلاگ رو ببینه که یک پست خیلی خوب داره اما دیگه چند وقته کار نمیکنه.این باعث میشه سوال هایی مثل “چه مشکلی براشون پیش اومده” “چرا دیگه پست نمیذارن؟” برای مردم پیش بیاد.و این میتونه کار شمارو بی اعتبار کنه و همچنین کاربران به شک میوفتن که آیا هنوز این منبع مورد اعتماد هست یا نه؟

در سال 2014،بازرسی ای  توسط موسسه ی بازاریابی محتوا  نشان داد که 78 درصد بازاریاب های کارآمد،محتوای بیشتری نسبت به سال قبل تولید میکنند.خارج از نظارت تیم بررسی،91 درصدشون تلاششون رو در رسانه های اجتماعی بیشتر کردند و 62 درصدشون گفتند که  ترویج محتواشون دربرنامه ی لینکدین(Linked In) نتیجه داده در صورتی که 50 درصدشون گفتند که توییتر موثر واقع شده.

این درصد و ارقام نشان میدن که رقابتتون داره سخت میشه.اما با بوجود آوردن یک برنامه ی درست مثل ترقی کردن و پاسخگو بودن،  تلاش شما تمام چیز های لازم برای موفقیت رو فراهم میکنه.

بیشتر بخوانیدد: بدون ایجاد اختلال در کسب و کار خود نوآوری به وجود آورید

4.از تاییدیه ی اجتماعی استفاده کنید.

قدرت زیادی در تاییدیه ی اجتماعی وجود داره. همانطور که در بالا اشاره کردیم،مردم بیشتر به توصیه های کسی که میشناسنش یا باهاش آشنایی دارند اعتماد میکنند.بخاطره همینه که استفاده از تاییدیه ی اجتماعی در زمینه ی تولید محتوا میتونه مفید باشه.

کار های لازم در این زمینه، همکاری با رهبران صنعت،شهادت مشتری و تاییدیه مشاهیر است.حتی فقط استفاده از انتقاد مشتری هم میتونه مفید باشه.در یک بررسی توسط  Bazaar Voice برای وبسایت figlef.com.بازرسان متوجه شدند که انتقادهای مشتریان شاهد یک افزایش 12/5 درصدی در بخش تغییرات است؛ محصولاتی که 20 انتقاد یا بیشتر از 20 مورد انتقاد داشتند ، به میزان 83/85 درصد نسبت تغییر بالاتری در مقایسه با محصولاتی که هیچ انتقادی از آنها نشده بود، داشتند..

این کشفیات نشان میده چطور،چه زمانی  تاییدیه ی اجتماعی،حتی تاییدیه ی کوچک یک شخص میتونه چه نتایجی داشته باشه.

بیشتر بخوانید: عوض کردن زندگی شما فقط 5 ثانیه زمان میبره

5.از موضوعات یا عناوین رایچ اجتناب کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که میتونید مرتکب شید اینکه که در حرفه اتون موضوعات یا عناوینی مثل بقیه انتشار کنید.همونطور که قبلا اشاره شد،پست کردن یک موضوع رایج زمانی میتونه مفید باشه که در حال معاشرت با عده ی زیادی مردم باشید. اما انتشار کردن محتوای قدیمی میتونه برند شمارو بی ارزش کنه.

به یاد داشته باشید که اگاهی داشتن راجع به برند کلید موفقیته .برای اینکه خودتون رو از بقیه جدا کنید از ابزار Buzzsumo استفاده کنید،ابزاری که به شما این اجازه رو میده که بدونید کدوم موضوعات در صنعت شما بیشتر از همه به اشتراک گذاشته شدند.یکی از اون موضوعات متداول رو انتخاب کنید و محتوایی تولید کنید که تک باشه و به همون مشکله حمله کنه و از بین ببرش.

6.روی نام های تجاری(برند)سرمایه گذاری کنید

نام تجاری فقط آرم،داستان یا طرح رسم شده حروف نیست،بلکه تمام این موارد باهم همکاری میکنند تا اعتماد مشتری رو جلب کنند.همونطور که یک آژانش دیجیتالی بزرگ اشاره کرده،جلب اعتماد یکم زمان میبره اما باید یکی از اهداف اصلی محتواتون باشه.ماموریتتون برای اشتراک گذاری با مردم رو فراموش نکنید و در انجام اینکار ثابت قدم باشید.

بیشتر بخوانید: دوست دارید همه شما رو جدی بگیرن و با تمام حواس به شما گوش کنند؟

7.به معاشرت در رسانه ی اجتماعی ادامه بدید.

یکی از بزرگ ترین کارهایی که میتونید انجام بدید تا اعتماد مردم رو به محتوا و برندتون جلب کنید اینه که مستقیما در رسانه های اجتماعی باهاشون در ارتباط باشید.این ارتباط در تشکر کردن و گفتن “نکته ی خوبی بود” خلاصه نمیشه.بلکه باید به صورت یک دیالوگ یا انجمن باشه. یکی از بهترین مثال ها از کسی این کار رو انجام داد،Jon Ferrara بنیان گذار کمپانی Nimble   است.کسی که تمام توییت هایش رو پاسخ داد و شخصا در مذاکرات شرکت کرد.

[/restrict]
برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست