صفحه اصلی آرشیو مطالب ۳ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس

۳ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس

1 خواندن ثانیه
۰
0
558
۳ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس با روش های مختلفی انجام می‌شود. همه ما در طول زندگی مان، عادات و رفتاری داریم که شخصیت ما را تشکیل می دهند. در این بین اکثر ما چند شخصیتی هستیم. به عبارت دیگر دارای سطح بالایی از اعتماد به نفس نیستیم که خودمان باشیم. اگر شما نیز دارای چنین شخصیتی هستید و از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید، خواندن این مقاله برای شما می تواند مفید باشد؛ چرا که در این نوشته برای شما از ۳ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس صحبت خواهیم کرد.

در یک جمله سه کلید طلایی افزایش اعتماد به نفس را می توان، صداقت، جسارت و روشن بینی نامید. صداقت کوتاه ترین و ساده ترین مسیر افزایش اعتماد به نفس است. شما اگر با خودتان صادق باشید دیگر مجبور نیستید برای دیگران نقش بازی کنید. اما در مورد جسارت، آزادی ماحصل بدیهی جسور بودن است و شما را قادر می سازد تا خودتان را در موقعیت گسترده تری بسنجید. زندگی روزمره با اعتماد به نفس و صادقانه، به شما توانایی هایی را می بخشد که از محدودیت های دیگران و حتی خودتان، رها خواهید شد.

و اما کلید آخر روشن بینی است. دانستن این که چه کسی هستید و کشف ظرفیت بی پایان درون خود، به شما نه تنها در مورد خودتان، بلکه در مورد نحوه ارتباط شما با دنیای اطرافتان ، وضوح بیشتری می بخشد. شما تفاسیر و نتیجه گیری های دیگران در مورد خودتان را نمی پذیرید و نویسنده روایت خود خواهید بود.

در پایان به یاد داشته باشید که زندگی با اعتماد به نفس بیش از یک مفهوم الهام بخش است. در حقیقت، اعتماد به نفس از پذیرش واقعی خودمان و چشم اندازی آن سوی محدودیت های بیش از اندازه ای است که برای خود ساخته ایم. اعتماد به نفس درک این است که دقیقا چگونه با همه چیز در زندگی خود ارتباط درست و صحیحی برقرار کنیم. اعتماد به نفس بخشی از وضعیت طبیعی زندگی است که ما در هماهنگی با خود واقعیمان زندگی می کنیم.

همه ما در طول زندگی مان، عادات و رفتاری داریم که شخصیت ما را تشکیل می دهند. در این بین اکثر ما چند شخصیتی هستیم. (ماسک بر صورت می زنیم،خودمان نیستیم). شخصیتی  برای خانواده خود. شخصیتی برای دوستان و روابط صمیمی خود. شخصیتی  برای کارها و همکاران خود. و یا حتی شخصیتی جدا برای همسر خود.

با این حال، دو و یا چند شخصیتی بودن باعث ایجاد سردرگمی، سرخوردگی و انزوا می شود. در این حالت ما خودمان را گم می کنیم. زندگی در پشت ماسک، در حالی که حتی ممکن است زندگی راحتی را برای شما فراهم کند، برایتان خسته کننده می شود، تا زمانی که نهایتا تصمیم بگیرید دوباره با خودتان ارتباط برقرار کنید؛ با اعتماد به نفس و یک شخصیت فوق العاده، کامل و یا شاید ناقص، ولی واقعی که دارید زندگی تازه ای را تجربه کنید. هیچوقت برای افزایش اعتماد به نفس دیر نیست.

تمرکز بر سه نکته زیر به شما کمک می کند تا GPS داخلی خود را تنظیم کنید و با اطمینان بی وقفه زندگی را تجربه کنید که حتی بیشتر ما آن را در دوران کودکی نیز تجربه نکرده ایم.

۳ کلید برای زندگی کردن با اعتماد به نفس

به خودتان اعتماد کنید و بدانید روزی می آید که دیگران انتخابی نداشته اند، جز این که به شما ایمان داشته باشند. (سینتیا کرزی)

صداقت

صداقت کوتاه ترین و ساده ترین مسیر اعتماد به نفس است. با بررسی ارزش ها،احساسات، نقاط قوت و ضعفتان می توانید به خودتان متکی شوید. هنگامی که شما خود را با تمام استعدادهای فوق العاده ای که دارید و یا حتی نا توانی ها و ناکار آمدی های تان، به جهان معرفی می کنید، این یک جسارت نیست؛ بلکه یک واقعیت است. شما دیگر مجبور نیستید هر مکالمه و یا شخصیتی را که در آن روز باید داشته باشید را با خود تمرین کنید.

زندگی حقیقی به این معنی است که شما هر روز بیدار شوید و ترس هماهنگی با کسی یا قضاوت شدن توسط کسی را نداشته باشید و لذت برید. آزادی واقعی زمانی اتفاق می افتد که به خودتان مطمئن باشید. بنابراین شما دیگر مجبور به رویارویی با مشکلات بسیار زیاد نمی شوید.

جسارت برای افزایش اعتماد به نفس

آزادی ماحصل بدیهی جسور بودن است و شما را قادر می سازد تا خودتان را در موقعیت گسترده تری بسنجید. زندگی روزمره با اعتماد به نفس و صادقانه، به شما توانایی هایی را می بخشد که از محدودیت های دیگران و حتی خودتان، رها خواهید شد.

مهارت های شما در داستان نویسی و نوشتار به طور طبیعی می تواند شما را به یک نویسنده تبدیل کند. توانایی شما برای برقراری ارتباط و انتقال ایده ها می تواند موجب تولید پادکست یا مجموعه ای از ویدیوهای انگیزشی شود. شما با جسارت شروع به دیدن توانایی های طبیعی خود می کنید که به شما اعتماد به نفس می دهد تا چیزهای جدیدی را امتحان کنید. صرف نظر از این که شما موفق می شوید یا شکست می خورید، اعتماد به نفس بسیار خوبی در شما ایجاد می شود که شما را قادر به تلاش بیشتری می کند.

روشن بینی

دانستن این که چه کسی هستید و کشف ظرفیت بی پایان درون خود، به شما نه تنها در مورد خودتان، بلکه در مورد نحوه ارتیاط شما با دنیای اطرافتان ، وضوح بیشتری می بخشد. شما تفاسیر و نتیجه گیری های دیگران در مورد خودتان را نمی پذیرید و نویسنده روایت خود خواهید بود. شما تصویری واضح از خودتان را برای هر کس که با او دیدار می کنید نمایش می دهید؛ مشخص می کنید که چه چیزی برای شما اهمیت دارد، چه چیزی باعث انگیزه شما و چگونگی انتخاب شما در هر زمینه ای از زندگی شما می شود.

دید روشن نسبت به خودتان به شما اطمینان می دهد؛ زیرا شخصیت خود را درک می کنید و نمی توانید در مواجهه با اشتباهات شک کنید. شما با کسب اطمینان از هماهنگی خود با ارزش ها و اهدافتان قادر به ادامه سفر زندگی تان هستید. بنابراین، این که آیا شما مسیری را دنبال می کنید و یا از آن منصرف می شوید یا این که در تصمیم گیری های خود اطمینان دارید یا ندارید، همه آن ها در دید روشن شما از خودتان ریشه دارند.

اعتماد به نفس از بیرون

زندگی با اعتماد به نفس بیش از یک مفهوم الهام بخش است. در حقیقت، اعتماد به نفس از پذیرش واقعی خودمان و چشم اندازی آن سوی محدودیت های بیش از اندازه ای است که برای خود ساخته ایم. اعتماد به نفس درک این است که دقیقا چگونه با همه چیز در زندگی خود ارتباط درست و صحیحی برقرار کنیم. اعتماد به نفس بخشی از وضعیت طبیعی زندگی است که ما در هماهنگی با خود واقعیمان زندگی می کنیم.

اگر شما این کارها  را به خوبی انجام داده اید و به دنبال تحول خود هستید، می توانیم به شما کمک کنیم. تغییر و دگرگونی در زندگی شخصی خود را شروع کنید و بهترین زندگی را با جدیدترین کتاب های الهام بخش Goalcast  بسازید. پتانسیل های درونی خود را بیابید و سفر به زندگی رویایی خود را شروع کنید.

تحول به تنهایی اتفاق نمی افتد. برنامه و سیستم پشتیبانی نیاز دارد. این راهنمایی ها پر از تفکر، تمرینات و داستان های موفقیت برای الهام گرفتن از رویای قدیمی و یا ایجاد یک زندگی جدید است.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط خودساخته
بارگذاری در آرشیو مطالب

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

چگونه مشکلات و مسائل ارتباط عاطفی خود را حل کنیم؟

روابط عاطفی از پیچیده ترین روابط انسانی هستند. خیلی از ما علیرغم عشق و علاقه ای که نسبت به…