صفحه اصلی آرشیو مطالب اگر انگیزه ی درس خواندن برای کنکور را از دست دادید همین حالا این مطلب را بخوانید!

اگر انگیزه ی درس خواندن برای کنکور را از دست دادید همین حالا این مطلب را بخوانید!

0 خواندن ثانیه
۶
38
28,311
اگر انگیزه ی درس خواندن برای کنکور را از دست دادید همین حالا این مطلب را بخوانید!

فشار درس ها و استرس نزدیک شدن به کنکور ۹۷ دارد شما را از پا می اندازد؟ از درس خواندن و آماده شدن برای کنکور خسته شده اید؟ شاید روش اشتباهی را برای درس خواندن انتخاب کردید. اما نگران نباشید. اگر انگیزه تان را از دست داده اید و بی حوصله هستید، این متن را تا انتها بخوانید و به توصیه های آن عمل کنید. برای انگیزه گرفتن آماده اید؟

توصیه های کنکور

قبل از خواندن بهتر است بدانید نکته ی اصلی این متن این است که صرفا یک مطلب انگیزشی کنکور نیست و باید به توصیه های آن عمل کنید، پس فقط به خواندن این مطلب و همچنان یکجا نشستن اکتفا نکنید!

دست از گفتن اینکه چقدر خسته اید بردارید

دنیا اهمیتی نمی دهد که شما چقدر خسته شدید! بیش از یک میلیون نفر در کنکور ۹۷ با هم رقابت می کنند. بنابراین وقتی برای غر زدن و دادن فرصت بُرد به دیگران ندارید. همه ی افراد با سختی و ها و چالش هایی مواجه می شوند. تمام داوطلبان کنکور ۹۷ شرایط مشابهی دارند، اما نحوه ی رویارویی با این چالش ها است که مشخص می کند تا چه اندازه می توانید در کارتان موفق عمل کنید.

یک راه ساده وجود دارد که بفهمید مأموریت شما روی زمین به اتمام رسیده است یا نه. اگر زنده هستید پس یعنی هنوز مأموریت تان ادامه دارد.

 

قهوه بنوشید

اگر به یک راه حل سریع برای خلاص شدن از شر کسالت و بی حوصلگی تان نیاز دارید، همین حالا یک فنجان قهوه بنوشید. قهوه باعث می شود که در مدت زمان کوتاهی تمرکز و هوشیاری تان افزایش پیدا کند و سرحال تر شوید. البته بهتر است نوشیدن قهوه و درس خواندن برای کنکور را به نصف شب نیاندازید! این کار را صبح انجام بدهید تا شب بتوانید خواب راحتی داشته باشید.

یکی از این سه کار را انجام بدهید

 • دوش بگیرید
 • برای قدم زدن بیرون بروید
 • به یکی از دوستانتان که بیشتر از هر کس دیگری روی افزایش روحیه تان تأثیر می گذارد زنگ بزنید و یا با او قرار بگذارید. برای تماس تلفنی و یا قرارتان زمان مشخصی تعیین کنید و نگذارید بیشتر از وقتی که برای آن در نظر گرفتید به طول بیانجامد.

موقعیت تان را تغییر بدهید

اگر معمولا در حالت نشسته درس می خوانید، این بار بایستید و در حال قدم زدن مطالب کنکور را مرور کنید. اگر همیشه در یک محیط یکنواخت درس می خوانید طبیعی است که بعد از مدتی خستگی باعث کاهش انگیزه تان بشود. اتاق تان را عوض کنید، به کتابخانه بروید و یا هر تغییری کوچکی که می توانید در محیط درس خواندنتان ایجاد کنید را به وجود بیاورید تا دچار یکنواختی نشوید.

اگر معمولا در حالت نشسته درس می خوانید، این بار بایستید و در حال قدم زدن مطالب کنکور را مرور کنید.

به موزیک های مورد علاقه تان گوش بدهید

آهنگ هایی را گوش بدهید که به شما انگیزه می دهند. حتی گاهی خوب است در زمان درس خواندن برای کنکور یک موزیک ملایم پس زمینه داشته باشید و به آن گوش بدهید. گوش دادن به یک موزیک مخصوص مطالعه می تواند آرامش و تمرکزتان را برای درس خواندن افزایش بدهد.

به این فکر کنید که چرا شرکت کردن در کنکور ۹۷ برایتان اهمیت دارد و به آهنگ هایی گوش بدهید که آن انگیزه و انرژی را در شما تقویت می کند.

به سه نتیجه ی مهم درس خواندن فکر کنید

طبیعی است که اولین هدف تان از درس خواندن قبولی در کنکور باشد. اما بعد از آن چی؟ به این فکر کنید که این درس خواندن و قبولی در کنکور امسال شما را به کدام خواسته هایتان می رساند. سه تا از برترین نتایجی که از این کار می گیرید را جایی یادداشت کنید و هر بار که بی انگیزه شدید به این سه نتیجه ی انگیزشی کنکور نگاهی بیاندازید.

سه تا از برترین نتایجی که از این کار می گیرید را جایی یادداشت کنید و هر بار که بی انگیزه شدید به این سه نتیجه انگیزشی کنکور نگاهی بیاندازید.

خودتان را در اتاق حبس کنید

خب البته عنوان این نکته کمی ناخوشانید است! اما گاهی واقعا لازم است که خودمان را مجبور به انجام کارهایی بکنیم که باید انجام بشوند. زمان مشخصی را برای درس خواندن در نظر بگیرید. به طور مثال از نیم ساعت شروع کنید. در اتاقتان را ببندید و تا پایان این نیم ساعت تمام کارهایی که باید انجام بدهید را انجام بدهید. به خودتان اجازه ی به تعویق انداختن کارها و به دنبال انگیزه های بیشتر بودن ندهید. زمانی که خودتان را رها کنید و جدیت به خرج ندهید، هیچ متن انگیزشی کنکوری نمی تواند تغییری در شرایط تان ایجاد کند.

اگر هیچکدام از این کارها به نتیجه نرسید چه کنیم؟

برای همه ی ما گاهی کارهایی وجود دارد که علاقه ای به انجامشان نداریم اما باید آن ها را به انجام برسانیم. در حال حاضر مهم ترین نتیجه ای که باید بگیرید قبولی در کنکور است. در چنین زمان هایی پیدا کردن انگیزه به نظر سخت ترین کار ممکن می آید. اما برای چنین موقعیتی دو راه حل وجود دارد:

از خودتان بپرسید که آیا این کار واقعا باید انجام بشود؟ نتیجه ی انجام ندادنش چه خواهد بود؟ آیا می توانید با مشکلات و شرایط ناشی از انجام ندادن این کار کنار بیایید؟

اگر به این نتیجه رسیدید که این کار حتما باید انجا بشود، صرفا روی انجام شدن آن تمرکز کنید. به آسایش بعد از انجام دادن آن فکر کنید.

اگر به این نتیجه رسیدید که این کار حتما باید انجا بشود، صرفا روی انجام شدن آن تمرکز کنید. به آسایش بعد از انجام دادن آن فکر کنید. به لحظه ای فکر کنید که به نتیجه ی دلخواهتان از کنکور رسیده اید و تمام تلاش هایتان جواب داده است. آن حس خوب را در خودتان ایجاد کنید و بگذارید همان حس انگیزه ی شما برای درس خواندن و موفقیت در کنکور شود.

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط خودساخته
بارگذاری در آرشیو مطالب

۶ نظرات

 1. هادی

  آذر ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۶ ق٫ظ

  سلام ممنون از مطلبتون

  پاسخ

  • seo

   دی ۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۱۲ ق٫ظ

   زنده باشید ممنون از همراهیتون

   پاسخ

 2. امیرحسین

  دی ۴, ۱۳۹۸ at ۰:۳۹ ق٫ظ

  تشویق به درس خواندن برای کنکور از بد ترین کار هایی است که یک انسان می‌تواند انجام دهد.

  پاسخ

 3. صدف

  دی ۱۲, ۱۳۹۸ at ۳:۱۶ ب٫ظ

  اگر دیر شروع کرده باشیم چی؟شدنیه؟

  پاسخ

  • seo

   دی ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱۰:۴۰ ق٫ظ

   دیر چقدرش هم مهمه. ممکنه کسی یک هفته قبلش شروع کرده باشه و یا اینکه ۳ ماه قبلش. به هر حال این ازمون به یک تلاش چند ماهه نیاز داره. شما ممکنه طی ۳ ماه بتونی به اندازه یک سال تلاش فرد دیگری بازدهی داشته باشی

   پاسخ

 4. فروشگاه اينترنتی

  دی ۲۸, ۱۳۹۸ at ۲:۰۵ ب٫ظ

  آمادگی و اراده موفق شدن فقط توسط فرد است و البته باید محیط و شرایط انگیزشی لازم را داشته باشد
  فروشگاه اینترنتی
  https://www.baneh.com
  باسپاس

  پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

چگونه مشکلات و مسائل ارتباط عاطفی خود را حل کنیم؟

روابط عاطفی از پیچیده ترین روابط انسانی هستند. خیلی از ما علیرغم عشق و علاقه ای که نسبت به…