مقالهوبلاگ

6 قدم برای تقویت قدرت اراده شما

اشتراک گذاری این مطالب در:

و اما بذارین به این 6 قدم که برای بالا بردن قدرت اراده شما هستند بپردازیم:

1- استرس قدرت اراده رو کم میکنه

استرس قدرت ذهن و بدن شما را تخلیه میکند.تحقیقات نشان می دهند که استرس باعث به وجود آمدن بیماری هایی مثل فشار خون و افسردگی می شود بنابراین قلب شما فقط با غذای سالم خوردن و ورزش سالم نمی مونه.
قابل درک هست که برای داشتن اراده قوی باید استرس را از بین ببرید تا بتوانید به اهداف خود دست یابید. به کار،فامیل و دیگر موارد در زندگی خودتان دقت کنید و با بررسی دقیق ببینید چه چیزهایی را باید تغییر دهید تا میزان استرس در زندگی شما کاهش پیدا کند.

2- عادت های بد نتایج بدی را به ارمغان می آورند

یک عادت بد میتواند این باشد که همزمان با رژیم غذایی گرفتن باز هم به طور مرتب غذاهای ناسالم بخوریم.
میتواند صبح ها بیدار نشدن به موقع باشد که نه تنها باعث از بین رفتن اراده بیدار شدن از خواب میشود بلکه موجب نابود شدن اراده برای کار کردن نیز می شود. اگر می خواهید قدرت اراده ی خود را افزایش دهید باید عادت های بد را هدف بگیرید و آنها را درست کنید یا از بین ببرید. برای ترک یک عادت بد گاهی لازم هست از یک دوست یا عضو خانواده کمک بگیرید تا بتوانید آن را ترک کنید و دوباره به انجام آن باز نگردید.

3- برای حفظ قدرت اراده خود در زندگیتان تعادل برقرار کنید

اگر برنامه روزانه سنگینی داشته باشید قدرت اراده شما کم کم از بین خواهد رفت.
رسیدگی به کار، خانواده، ورزش و تمرین کردن بدون داشتن قدرت اراده امکان پذیر نخواهد بود. شما می توانید تلاش کنید تا برنامه کاریتان را بهتر کنید، برای مثال قبل از سرکار رفتن باشگاه بروید تا بعد از کار وقت کافی برای گذراندن با خانواده داشته باشید.
کاملاً واضح هست که شما نمی توانید کار را از زندگیتان حذف کنید اما می توانید درخواست کنید تا کمی زمان شروع و پایان آن عوض شود تا با برنامه شما سازگارتر باشد، مطمئناً درخواست کردن چنین چیزی زمانی که موقعیت آن فراهم هست به کسی آسیبی نخواهد رساند.

4- باید به اهداف خودتان برسید

اهداف بلند مدت عالی هستند مگر اینکه غیر واقعی باشند و اهداف کوتاه مدت باعث انگیزه بخشیدن به شما میشن چون با انجام و رسیدن به این اهداف کوچک شما به هدف بزرگتان نزدیک می شوید.
داشتن این هدف که من 18 کیلو در یک ماه کاهش وزن خواهم داشت سخت گرفتن و آسیب رساندن به قدرت اراده شماست چون این کار تقریباً غیرممکن است و می تواند باعث شکسته شدن قدرت اراده شما شود که اساساً به همین دلیل بیشتر مردم نمی توانند به اهداف خودشان برسند.

5- خودتان را دست کم نگیرید

متاسفانه اکثر افراد زمانی که کاری را تازه شروع می کنند معمولاً در مورد خودشان بد یا منفی صحبت می کنند که باعث کاهش انگیزه و قدرت اراده آنها می شود.
مثلا در مورد رژیم گرفتن یا بدنسازی کردن این امر صادق است چون شما احساس می کنید هیچ پیشرفتی صورت نگرفته و فکر می کنید شما در این زمینه افتضاح هستید. این کار را با خودتان نکنید، در آینه به خودتان نگاه کنید و بلند به خودتان بگیویید که شما می توانید این کار را انجام دهید و به خودتان یادآوری کنید که دارید تمام تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت انجام می دهید. این کار می تواند یک تقویت کننده بسیار تأثیر گذار بر روی قدرت اراده شما باشد.

6- منبع قدرت اراده، اعمال شما هستند

در آخر برای بدست آوردن و ساختن یک اراده قوی باید کار، تلاش و عمل کنید تا به اهدافتان دست پیدا کنید.
نتیجه تلاش کردن و زحمت کشیدن بالا رفتن اعتماد به نفس و انگیزه است و اگر شما در مسیر دست یابی به هدف هایتان ادامه بدهید کم کم این حس در وجودتان ساخته می شود که هیچ چیز غیر ممکن نیست. عمل زمانی صورت می گیرد که شما تصمیم بگیرید کاری را انجام دهید.

یادتون باشه که قدرت اراده همواره رو به کاهش هست و با یک بار انجام کاری یا خواندن این مطلب و عمل کردن به آن فقط برای مدتی کوتاه یا چند مورد نمی تونه دلیلی باشه که قدرت اراده شما همیشه زیاد باقی بمونه حتی موفق ترین ورزش کارها و افراد موفق دیگر هم دچار از بین رفتن یا کم شدن قدرت اراده می شوند.
پس باید همواره تلاش کنیم و به این نکات عمل کنیم تا قدرت اراده ی مان همواره صفر نباشد و بالا باقی بماند.

مترجم:حسن منظری توکلی

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست