مقالهوبلاگ

6 راه برای غبله بر به تعویق انداختن کارها

اشتراک گذاری این مطالب در:

اغلب اوقات، شروع به انجام کاری که فواید و سوددهی آنی ندارد، برای بسیاری از مردم سخت خواهد بود. ما ترجیح می دهیم اولویت های جعلی را تنظیم کنیم تا سریعا با چیزهای ساده تر کنار بیاییم و کارهای پیچیده تر را برای «زمان های بهتر» به تعویق بیاندازیم؛ چراکه برای مغز، مزایای کوتاه مدت بیشتر ملموس تر است.

برای جلوگیری از به تعویق انداختن یا به اصطلاح پشت گوش انداختن کارها، شما باید ذهنیت خود را تغییر دهید و قدرت اراده را برای انجام کارهای مهم در اولین فرصت را توسعه دهید. در ادامه به 6 راه برای پیروزی در مبارزه با به تعویق انداختن کارها به صورت خلاصه اشاره شده است:

تصور و تجسم موفقیت در آینده: سعی کنید تصویری زنده از موفقیت و شادی پس از انجام کار، در آینده را به تصویر بکشید و هدفتان را در نظر بگیرید. بدین ترتیب راحت تر با کاری که باید انجام دهید کنار خواهید آمد.

مسئولیت ها را به صورت عمومی بپذیرید: با اعلام عمومی قصد خود برای انجام کاری، شما به طور قابل توجهی تمایل به انجام آن و به پایان رساندن وظیفه خود خواهید داشت.

عواقب منفی به تعویق انداختن را در نظر بگیرید:. با تجسم عواقب ناگوار به تعویق انداختن کارها، انگیزه بیشتری برای انجام کارها پیدا خواهید کرد.

در ابتدا با ساده ترین مرحله شروع کنید: در کارهای پیچیده و طولانی بهتر است، کار (هدف) را به بخش های کوچک تری تقسیم نمایید. بنابراین؛ با انجام هر مرحله کوچک و کسب موفقیت، انرژی و انگیزه بیشتری برای ادامه کار پیدا خواهید کرد.

به خودتان برای انجام مراحل پاداش دهید: سعی کنید تا حدودی وظایف دلپذیر و ناخوشایند را با هم انجام دهید و در ازای انجام این کار به خودتان یک پاداش کوچک بدهید.

موانع مخفی را حذف کنید:  در برخی موارد، فرد دوباره به همان کار می رسد، اما نمی تواند اولین مرحله را انجام دهد. اگر یک صدا در سر شما می دارد می گوید: «این خوب خواهد بود، اما …» زمان آن است که با سوالاتی مانند «چرا این کار برای شما دشوار است؟»  از شر این تکرار و صداهای ذهنی مزاحم خلاص شوید.

اغلب اوقات، شروع به انجام کاری که فواید و سوددهی آنی ندارد، برای بسیاری از مردم سخت خواهد بود. برای مغز، درک اطلاعات دقیق و عینی تر نسبت به حالت انتزاعی، بسیار راحت تراست؛ بنابراین استفاده از فرصت های مقدماتی و اولیه نسبت به موقعیت های بهتر، اما با نتیجه دورتر برای مردم بهتر به نظر می رسند.

ما ترجیح می دهیم اولویت های جعلی را تنظیم کنیم تا سریعا با چیزهای ساده تر کنار بیاییم و کارهای پیچیده تر را برای «زمان های بهتر» به تعویق بیاندازیم. این معمولا به این معنی است که وظایف مهم ما در حالی که اهداف مهم و اصلی را شامل می شوند به عقب می افتند. برای مغز، مزایای کوتاه مدت بیشتر ملموس تر است. روانشناسان این حالت را «اولویت زمان» می نامند.

برای جلوگیری از به تعویق انداختن یا به اصطلاح پشت گوش انداختن کارها، شما باید ذهنیت خود را تغییر دهید و قدرت اراده را برای انجام کارهای مهم در اولین فرصت را توسعه دهید. در ادامه به 6 راه برای پیروزی در مبارزه با به تعویق انداختن کارها اشاره شده است:

6 راه برای پیروزی در مبارزه با به تعویق انداختن

1- تصور و تجسم موفقیت در آینده

محققان دریافته اند که افرادی که پیری خود را در ذهن خود تصویرسازی می کنند، با مسئله پیری وکهولت سن بهتر کنار می آیند. چرا؟ از آن جا که آینده به نظر واقعی تر است، بنابراین درک مزایای پس انداز ملموس تر خواهد شد.

همین ترفند را تقریبا در هر موردی می توان استفاده کرد. تصویری زنده از موفقیت و شادی در آینده را به تصویر بکشید و هدفتان را در نظر بگیرید. بنابراین، اگر شما یک تماس ناخوشایند را به تعویق انداخته اید، احساس راحتی کنید تا با تلقین رضایتی که به ذهن شما مخابره می شود، احساس کنید که به زودی مسئله را حل خواهید کرد.

2- مسئولیت ها را به صورت عمومی بپذیرید

با اعلام عمومی قصد خود برای انجام کاری، شما به طور قابل توجهی تمایل به انجام آن و به پایان رساندن وظیفه خود خواهید داشت. بر اساس مطالعات، حفظ شخصیت حتی در نزد غریبه ها بسیار مهم است. اکثر ما نمی خواهیم در چشم دیگران احمق به نظر برسیم. به رئیس خود بگویید که تا پایان روز، این مقاله روی میز خواهد بود. این به اندازه کافی برای شروع کار شما موثر است.

3- عواقب منفی به تعویق انداختن را در نظر بگیرید

مطالعات نشان داده است که تقریبا همه مردم با ارزیابی وضع موجود مشکل دارند. ما مدت ها «فواید» و «مضرات» یک راه حل را بررسی می کنیم، اما به سختی به  مضرات و معایب عدم فعالیت و به تعویق انداختن دقت می کنیم و از آن ها چشم پوشی می کنیم. این پنهان کاری و گمراه کردن خود از ضرر به تعویق انداختن کار ها باعث آسیب خوردن در راه رسیدن به هدف می شود. با تجسم عواقب ناگوار تعویق، احتمال بیشتری وجود دارد که پدال گاز را فشار دهید!

4- در ابتدا با ساده ترین مرحله شروع کنید

گاهی اوقات ما از خودمان خیلی انتظار داریم. به عنوان مثال، شما باید یادگیری زبان فرانسه را در لیست خود داشته باشید. خوب، بدیهی است که نمی توان در یک روز یا حتی یک ماه این کار را انجام داد. راهکار این است که کار بزرگ و پیچیده را به تعدادی از مراحل کوچک، که دشوار نیست، تقسیم بندی کنید تا مراحل ساده تر و آسان تر شوند. کوچکترین گام اول را شناسایی کنید تا حتی «مدیریت زمان» درونی شما از ذهن شما برای نا امیدی جلوگیری کند.

به جای یادگیری زبان فرانسه، با یادگیری الفبای فرانسوی شروع کنید. این کار کوچک را کامل کنید و انگیزه بیشتری کسب کنید تا در آینده اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

5- به خودتان برای انجام مراحل پاداش دهید

به نظر می رسد قیمت و ارزش کاری که ما می کنیم، هدفی که دنبال می کنیم و لذتی که کسب می کنیم، بیشتر از هرچیزی باشد. به عبارت دیگر، سعی کنید تا حدودی وظایف دلپذیر و ناخوشایند را با هم انجام دهید و در ازای انجام این کار به خودتان یک پاداش کوچک بدهید. به عنوان مثال، هنگامی که شما با این مسئله کنار آمدید، یک نوشیدنی خوشمزه یا یک قهوه به خودتان پاداش بدهید.

6- موانع مخفی را حذف کنید

در برخی موارد، فرد دوباره به همان کار می رسد، اما نمی تواند اولین مرحله را انجام دهد. اگر یک صدا در سر شما می دارد می گوید: «این خوب خواهد بود، اما …» زمان آن است که با سوالاتی مانند «چرا این کار برای شما دشوار است؟»  از شر این تکرار و صداهای ذهنی مزاحم خلاص شوید و این احتمال وجود دارد که شما به سرعت موانع داخلی برای انجام کارهیتان را پیدا کنید. گاهی اوقات معلوم می شود که در ابتدا، شما مجبور به انجام یک مسئله دیگر که کمتر جدی است بشوید.

به عنوان مثال، اگر شما نمی توانید خودتان را متقاعد کنید که برای یک صبح کاری آماده شوید، پس از پرسیدن سؤال از خودتان، ممکن است به این نتیجه برسید که دلیل آن این است که شما فقط می خواهید صبحانه را با خانواده خودتان  باشید. هنگامی که این تضاد برای شما روشن می شود، احتمال بیشتری وجود دارد که راهی برای غلبه بر آن پیدا کنید.

بنابراین، دفعه بعد که یک ناتوانی اسرارآمیز برای مقابله با مسئله ای و انجام فوری آن به شما حمله کرد، به خودتان اطمینان داشته باشید. مغز ما به کمک نیاز دارد. من امیدوارم که ترفندهای فوق به شما فشار آورد تا برای شروع کار عجله داشته باشد.

اگر شما این کارها  را به خوبی انجام داده اید و به دنبال تحول خود هستید، می توانیم به شما کمک کنیم. تغییر و دگرگونی در زندگی شخصی خود را شروع کنید و بهترین زندگی را با جدیدترین کتاب های الهام بخش Goalcast  بسازید. پتانسیل های درونی خود را بیابید و سفر به زندگی رویایی خود را شروع کنید.

تحول به تنهایی اتفاق نمی افتد. برنامه و سیستم پشتیبانی نیاز دارد. این راهنمایی ها  پر از تفکر، تمرینات و داستان های موفقیت برای الهام گرفتن از رویای قدیمی و یا ایجاد یک زندگی جدید است.

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

3 دیدگاه. Leave new

 • […] را بیان می کنیم که به کمک آن ها می توانید تا حدود زیادی مشکل به تعویق انداختن کارها را حل […]

  پاسخ
 • محتوای جالبی بود ،
  سهیل هستم از فالوورهات ، من خیلی وقتم رو در اینستاگرام هدر میدادم مثل یک ربات اینستاگرامی شب و روز توی اینستاگرام میگشتم.
  امیدورام همیشه موفق باشید
  مطلب بسیار جالبی بود
  نکته 6 خیلی نکته جدیدی بود برام،
  به راستی خیلی از مواقع با یک تفکر کوتاه در مورد موارد تناقض مخفی به راحتی میتوان آن تضاد مخفی رو برطرف کرد.
  نکته ای هم که در مورد مدیریت زمان گفتید واقعا جالب بود برام.

  پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست