زبان بدنمقالهوبلاگ

5 نکته کلیدی زبان بدن که منجر به موفقیت شغلی شما می شود

اشتراک گذاری این مطالب در:

زبان بدن (Body Language) می تواند در پیشرفت کاری شما به گونه ای موثر واقع شود که منجر به مورد توجه قرار گرفتن توسط همکاران و حتی مدیران شوید. شما اگر به اصول زبان بدن مسلط باشید قادر خواهید بود ارتباط کلامی و غیر کلامی بسیار موثری با مشتریان و حتی همکارانتان داشته باشید.

حتی به کمک زبان بدن می توانید به یک مدیر و رهبر خوب تبدیل شوید. در این مقاله به 5 نکته کلیدی درباره زبان بدن اشاره می کنیم که می توانند کمک موثری در طی کردن مسیر موفقیت شغلی شما باشد.

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که دوست دارید در محل کارتان جدی گرفته شوید. شما دوست دارید صدایتان شنید شود و مورد احترام سایر همکارانتان و حتی مدیرتان واقع شوید. که البته ویژگی خوبی خواهد بود! در حالی که ویژگی های کلیدی زیادی در افراد موفق وجود دارد، یک ویژگی کلیدی که در رسیدن به موفقیت شغلی موثر است زبان بدن یا همان Body Language است.

در ادامه این مقاله به 5 نکته کلیدی درباره زبان بدن اشاره شده است که با به کارگیری آن ها می توانید به موفقیت شغلی بیشتری در کار خود دست پیدا کنید.

1. به تن صداها توجه کنید

شنیده اید که سگ ها چگونه قادر به شنیدن صداهایی هستند که انسان نمی تواند آن ها را بشنود. وقت آن است که ما نیز صداهایی مشخص را بشنویم، صدای انسان به انسان. بر اساس تحقیقاتی که در این رابطه انجام شده است، زمانی که ما صحبت می کنیم، صداهایی با فرکانس کم را از خودمان ساطع می کنیم که خودمان نیز از آن باخبر نیستیم. کسانی که صداهایی صحیح را از خود بیرون می دهند – زیر محدوده شنوایی انسان هوشیار- به رهبران گروه تبدیل می شوند.

شما نیز می توانید برای موفقیت شغلی خود بهره وری خود را در این تاثیرگذاری نهفته، افزایش دهید. واضح است که صداهای آهسته تر و غنی تر بیشتر از صداهای بلند مطلوبند. آیا می خواهید سریعا در این امر خبره شوید؟ پیش از صحبت نفس عمیقی بکشید. به این صورت دیگر در صورت عصبانیت نیز صدایتان بلند نخواهد شد. یک صدای نازک و تو دماغی، از یک صدای غنی و مقاوم برای ما ناخوشایندتر است.

2. آگاهانه لبخند بزنید

هنگامی که شما لبخند می زنید، مردم به گونه ای متفاوت با شما رفتار می کنند. شما، جذاب، قابل اعتماد، خونسرد و ارادتمند به نظر می رسید. عالی است نه؟ البته. لبخند زدن زیاد ممکن است باعث سو برداشت دیگران شود. بر طبق یک مطالعه، افراد بسیار خوشحال، به نسبت افرادی که به طور متوسط خوشحال اند، افرادی خیلی ساده به نظر می رسند. پس خنده شما چگونه تفسیر می شود؟ آگاهانه لبخند بزنید. رهبران ممکن است زیاد لبخند نزنند، اما آن ها قابل بهره برداری و نا موثر به نظر نمی رسند. چه کسی می داند که یک لبخند ساده چه معناهایی می تواند داشته باشد؟

3. ژستی قدرتمندانه بگیرید

پژوهشی توسط روانشناس امی کادی نشان داده است که نشستن یا ایستادن به گونه ای مشخص تغییراتی را در شیمی بدن شما به وجود می آورد. این نه تنها شما را با اعتماد به نفس تر نشان می دهد، بلکه می تواند شما را در نحوه انجام کارتان و نحوه واکنش دیگران به شما، موفق تر و یا ناموفق تر کند. «هنگامی که زبان بدن ما با اعتماد به نفس و گشاده رو است، دیگر افراد با محبت پاسخمان را می دهند، به صورت ناخودآگاهانه درک آن ها از ما تقویت می شود، هم چنین خودمان نیز به خودمان درک قوی تری پیدا می کنیم». هنگامی که شما نیاز دارید تا در یک مکالمه احساس اعتماد به نفس و تسخیر بیشتری داشته باشید، از پیش، ژستی قدرتمندانه بگیرید. این ژست ها گسترده و بازند. بر همین اساس پاهایتان را موقع ایستادن از هم فاصله دهید، دستانتان را روی کمر بگذارید، چانه تان را تقریبا به سمت بالا کج کنید و احساس اعتماد به نفس را در کل بدنتان احساس کنید.

4. ارتباط چشمی برای موفقیت شغلی

چیزی همانند افراط در ارتباط چشمی وجود دارد. شما نمی خواهید بی ادب باشید، اما می خواهید در عین حال به گونه ای به نظر برسید که به موضوع اهمیت می دهید. لذا این تعادل صحیح چه موقع برقرار می شود؟ به عنوان یک قانون کلی، ارتباط چشمی مستقیم 30 تا 60 درصد مواقع در یک مکالمه احساس آرامش می دهد و فضا را پربار می کند. همیشه مطمئن شوید تا به هنگامی که در حال گوش دادن هستید ارتباط چشمی برقرار کنید نه در حالی که صحبت می کنید.

5. از دستانتان استفاده کنید تا کیفیت صحبتتان بالاتر برود.

تصویربرداری ذهن نشان داده است که منطقه ای که به آن منطقه بروکا می گویند و برای پربار بودن سخنوری مهم است، نه تنها در زمانی که شما در حال صحبت هستید فعال است، بلکه در زمانی که شما دستانتان را تکان می دهید نیز فعال است. اگر می خواهید منظور خود را بیشتر برسانید، سعی کنید دست ها را نیز به هنگام صحبت، در ژست خود مشارکت دهید. بر اساس نتایج تحقیقات، ژست های مرتبط با سخنوری درک مطلب مخاطب شما را بالا می برد، و تاکید می کند که آن ها برای مخاطبین ارزش دارند. نه تنها حرف زدن به کمک دستان به یادآوری بیشتر شما کمک می کند، بلکه مخاطب را نیز بیشتر درگیر می کند.

اکنون شما می توانید با فاکتور “it”  به شخصی تبدیل شوید که می تواند در خارج از اتاق جلسه نیز موفقیت شغلی کسب کند. به یاد داشته باشید که آنچه که به صورت شفاهی بیان می کنید، همیشه مخاطب شما را مجذوب نمی کند.

زمان آن است که کمی اعتماد به نفس داشته باشد و اجازه دهید بدنتان بعضی از صحبت ها را انجام دهد.

اگر می خواید زبان بدن رو پیشرفته تر یاد بگیرید این دوره فوق العاده رو از دست ندین (کلیک کنید) برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست