مقالهموفقیت در روابطموفقیت در کسب و کاروبلاگ

5 نکته کلیدی برقراری ارتباط در هنگام شروع کسب و کار

اشتراک گذاری این مطالب در:

در زمینه کار آفرینی اصول زیادی است که باید انجام شود. اما موضوعی که به ندرت در مورد آن بحث می شود، نحوه برقراری صحیح ارتباط می باشد. حفظ یک ارتباط زمانی که شما برای شروع کسب و کار تلاش می کنید می تواند بسیار سخت و قابل توجه باشد. با این حال شما با رعایت 5 نکته کلیدی می توانید تا حدود زیادی به موفقیت در برقراری ارتباط کاری برسید. نکته اول این است که درمورد تعهدات خود نسبت به شرکتتان پیشگام باشید. گام بعدی این خواهد بود که از پتانسیل افراد دیگر نیز استفاده کنید و آن ها را در کار خود شریک کنید. نکته مهم دیگر این است که تقویم کاری خود را با سایر افراد مهم در جریان بگذارید. این کار علاوه بر شفاف سازی باعث ایجاد حس اعتماد سازی بیشتر می شود. صداقت از کلیدهای اصلی موفقیت در هر کاری است.

بنابراین صادق باشید و به دیگران بگویید که دقیقا چقدر زمان می خواهید تا کاری را بررسی کنید. از دادن وعده های دروغین بپرهیزید. نکته بسیار مهم پایانی این است که افراد مهم زندگی تان را در اولویت قرار دهید نه کارتان را!

در ماه های کمی، من هدف پنج ساله ام را به عنوان مجری کارآفرین نشانه گذاری می کنم و برای تکمیل آن تمرین انجام می دهم. اما موضوعی که به ندرت در مورد آن بحث می شود، نحوه برقراری صحیح ارتباط می باشد. حفظ یک ارتباط زمانی که شما برای شروع کسب و کار تلاش می کنید می تواند بسیار سخت و قابل توجه باشد.

ما یک گونه نادر هستیم. ذهن ما به طور مداوم در حال حرکت از یک عمل تجاری به عمل تجاری دیگر است بدون اینکه وقفه ای در بین آن ایجاد شود. ما با شرکت هایمان مانند کودکانمان رفتار می کنیم و تلاش می کنیم که موفقیت و شکست کاری مان را از غم و اندوه شخصی جدا کنیم.

بنابراین زمانی که من شروع به تفکر درمورد سفر پنج ساله ام کردم، چیزی که می خواستم با دیگران در میان بگذاریم این بود که چگونه توانستم در زمانی که مشغول ساخت یک شرکت بودم، یک ارتباط دو ساله با معنا برقرار کنم.  5 نکته کلیدی برقراری ارتباط در هنگام شروع برای موفقیت در کسب و کار عبارتند از:

درمورد تعهدات خود نسبت به شرکتتان پیشگام باشید.

تا جایی که برایتان امکان دارد، اجازه دهید که افراد دیگر وظایف شما را بدانند، چه جایی انعطاف وجود دارد و چه کاری انجام می دهید. هر چه بیشتر می توانید دلیل انجام کارها و کاری را که انجام می دهید و اهمیت آن را، با دیگران در میان بگذارید، زمانی که در مشکلات اجتناب ناپذیر دفتر کار گیر افتاده اید، شریکتان بخشنده تر و مهربان تر خواهد بود. شما نیاز دارید که دیدگاهتان را با شریکتان مانند دیگر کسانی که به استخدام درمی آورید، در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: 10 نکته در مورد اعتماد به نفس که نمی دانید!

افراد مهم دیگری را در تجارت خود شریک کنید.

شخصی را داشته باشید که در روزهای گذشته در انجام برخی از کارها به شما کمک کرده است. (این موضوع در زمانی که شرکت بزرگ تر می شود، سخت تر است). هر چه او بیشتر انجام دهد، افراد بیشتری سرمایه گذاری می کنند. همان طور که شرکتتان بزرگتر می شود، فرد را از کارهای فعلی منتقل کرده و او را در تصمیمات کلیدی شرکت وارد کنید.

تقویم کاری خود را با سایر افراد مهم در جریان بگذارید.

مانند بسیاری از کارآفرینان دیگر، من از تقویم نسبتا مذهبی استفاده می کنم. زمانی که به خودم فکر می کنم، یکی از بزرگ ترین ترس های من این است که کار کافی انجام ندهم و یا مردم نخواهند با من ملاقات بکنند. این روزها، کارهای من از یک ماه جلوتر در تقویم رزرو شده است. فوق العاده شفاف بودن در مورد این که چه کاری می خواهم انجام دهم و یا کجا می خواهم باشم، ایجاد اعتماد می کند. همچنین شما را از پرسش های گاه به گاه «کجایی؟» و «چه کار می کنی؟» نجات می دهد. یک نکته و پیش فرض در اینجا این است که تصور نکنیم این افراد مهم، همیشه تقویم شما را بررسی می کنند. دسترسی به آن بهانه ای برای این نیست که در مسافرت و غیبت های طولانی ارتباطی نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه دفتر برنامه ریزی درست کنیم ؟ هدفمند زندگی کنید

صادقانه بگویید که چقدر طول می کشد تا موضوعی را بررسی کنید.

استراحت کردن و گذراندن تعطیلات با افراد مهم زندگی تان و فردی را کانون توجه و اهمیت خود قرار دادن، اهمیت دارد. اما توقعات واهی نداشته باشید.

یکی از مواردی که من بیشتر از همه قدر آن را می دانستم، اجبار برای بررسی کردن بود. یکی از چیزهایی که کمترین اهمیت را برای من داشت این بود که متوجه می شدم در روزهای گذشته می توانستم سه یا چهار روز بیشتر بررسی در کارم انجام دهم.

توافق طولانی مدت با چیزی، شما را برای شکست آماده می کند، و افراد مهم زندگی تان را نا امید می کند. من متوجه شده ام که چهار و حتی سه روز ارتباط نداشتن، بیش از اندازه کافی، برای شارژ دوباره توان نیاز دارد. اگر شما واقعا عاشق استراحت کردن هستید، من پیشنهاد می کنم که تکرار و تناوب آن را زیاد کنید، به جای آنکه مدت آن ها را طولانی تر کنید.

بیشتر بخوانید: راه های افزایش عزت نفس برای داشتن زندگی شاد

افراد مهم را اولیت شماره یک قرار دهید.

از بین تمام نکات، این مورد چیزی است که من آرزو می کردم کاش به آن بیشتر توجه می کردم احتمالا به شما گفته شده است که همیشه کسب و کار خود را در اولیت اول قرار دهید. اما اگر شما با افراد درست و مناسبی باشید و آن ها نگرش شما را داشته باشند، آن ها هرگز شما را در موقعیتی قرار نمی دهند که موفقیت کاری شما به خطر بیفتد. افراد مهم درست و حسابی می دانند که موفقیت شما، موفقیت آن ها است.

برچسب‌ها: , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست