فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

5 راه میلیونر شدن – برایان تریسی

اشتراک گذاری این مطالب در:

بریان تریسی یکی از پیش تازان در عرصه فروش و بازاریابی است. او به عنوان یک فرد موفق محسوب می شود. از نظر او برخلاف تصور رایج بسیاری از شرکت های تجاری و خدماتی تجارت و بازاریابی یک موضوع ساده و پیش پا افتاده نیست. بلکه باید به آن به عنوان یک موضوع مهم در کنار افزایش کیفیت محصولات توجه شود. وقتی یک برند در حال تولید محصولات جدید خود برای بازار است، باید حس مشتریان را دریابد. با این تکنیک ها می توانید میلیونر شوید. در ادامه به نظریات بریان تریسی می پردازیم.

بریان تریسی: انتقال احساس کارکنان شرکت به مشتریان

تولید برای مشتریان باید با احساس همراه باشد. تمامی کارکنان شرکت از مدیران تا کسانی که در خط تولید قرار دارند و همچنین تیم فروش و تجارت و بازاریابی نباید پول و کسب درآمد را به عنوان هدف خود بدانند. هدف اصلی از تولید محصول در شرکت تنها باید رضایت مشتری و جلب نظر او باشد. شاید به نظر شما خنده دار باشد که مگر ممکن است احساسات کارکنان و مدیران شرکت به مشتریان منتقل داده شود؟ آیا مشتریان از احساس خوبی که شرکت به آنها دارد، مطلع می شوند؟

برایان تریسی در پاسخ می گوید بله. از نظر او زمانی که تمامی کارکنان شرکت با هدف جلب رضایت مشتریان کار کنند، احساسات آنها در قالب تولید محصولاتی با کیفیت و با قیمت مناسب راهی بازار می شود. زمانی که مشتریان از محصول خریداری شده ناراضی باشند، خدمات پس از فروش شرکت برای آنان ارائه می شود. از سوی دیگر تیم طراحی و توسعه در شرکت با در نظر گرفتن نیازها و سلیقه های مشتریان محصولات جدیدتری را راهی بازار می کند تا متناسب با نیاز مشتری باشد.

از نظر بزرگان تجارت و بازاریابی برندهای بزرگ جهانی بیش از آنکه در فکر کسب درآمد و افزایش بازدهی شرکت باشند، در فکر تسخیر قلب مشتریان هستند. وقتی این هدف را بدست می آورند، خودبخود هدف دوم که همان کسب درآمد است، بدست می آید.

بریان تریسی: انتقال احساس کارکنان شرکت به مشتریان

چگونه یک شرکت در تجارت و بازاریابی موفق می شود؟

برایان تریسی معتقد است تجارت و بازاریابی باید به همراه تبلیغات گسترده باشد. اما برای شرکتی که می خواهد به قلب مشتریان راه پیدا کند، تجارت و بازاریابی با دروغ همراه نیست. تجارت و بازاریابی که به صورت تبلیغات انجام می شود دو معنی را با خود حمل می کند: در معنای تبلیغات به صورت راست و مخفی کاری است. در این ترفندها مدیران شرکت ها تمامی مزیت های محصولات خود را برای مشتریان بیان می کنند. اما اگر محصولاتشان عیبی داشته باشد، آن را کتمان می کنند. در صورتی که مشتریان در مورد معایب محصولات سوال کنند، با استدلال های پیچیده آنها را گمراه می کنند.

اما معنی دوم تجارت و بازاریابی در قالب تبلیغات از نظر برایان تریسی، به طور صریح همه موارد به مشتریان گفته می شود. زمانی که ما از انتقال احساسات شرکت و کارکنان به مشتریان صحبت می کنیم، یعنی تجارت و بازاریابی هم باید با مشتریان کاملا صادق بود. اگر محصولات معایبی داشته باشد، شرکت موظف به برطرف کردن آن عیب است.

از نظر برایان تریسی تبلیغات در این روش به معنای معرفی محصول است. گاهی ممکن است محصولات از سوی مشتریان نقد شوند که در این صورت مدیران باید قادر به پذیرش این انتقادها باشند. هدف اصلی تجارت و بازاریابی در اینجا تنها فروش نیست. بلکه گوش دادن به انتقادات مشتریان نیز هست.

در این کلیپ انگیزشی می توانید این موضوع را بطور کامل از زبان برایان تریسی بشنوید.

برچسب‌ها: , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست