مقالهموفقیت در روابطوبلاگ

4 ستون ساختن روابط عالی

اشتراک گذاری این مطالب در:

ارتباط موثر ( ساختن روابط عالی ) یک جزء وخیم از تسلط بر موفقیت است . با تسلط گرفتن بر هنر ارتباط،همه مراحل کارایی در زندگی خود را افزایش خواهید داد. من همیشه گفتن که شما اگر فقط ارتباط داشته باشید میتونید پیشروی کنید اما اگر با مهارت کافی این ارتباطات را برقرار کنید شاهد یک معجزه در روابط خانوادگی،دوستانه و کاری خود خواهید بود . از هر فرصتی برای تمرین کردن مهارت های ارتباطی خود استفاده کنید تا هنگامی که شرایط مهمی پیش آمد ، شما این هدیه ، استایل و هوشمندی را برای تاثیرگذاری بر دیگران،داشته باشید.

یگانه فرصت برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران چیزی ست کوچک اما قدرتمند،کلمات !!

قبل از اینکه به اصول ارتباط موثر بپردازیم،زمینه هایی وجود دارد که باید مطرح شود. آماده سازی،کلید یک ارتباط خوب است . شما باید تلاشی حساب شده و متوالی داشته باشید تا اطلاعات ارزشمند از تجربیات زندگی خود را در ذهن و قلب خود نگه دارید . در مورد چیزی که نمیدانید نمیتوانید صحبت کنید.نمیتوانید در مورد چیزی که ندارید،شرح دهید . پس کلید یک ارتباط خوب این است که شما یک راه استوار برای جمع آوری اطلاعات،دانش و تجربیات پیدا کرده و آنها را به خاطر بسپارید و بتوانید از آنها استفاده کنید . پس آماده سازی،کلید است .

حال برای آماده شدن برای یک ارتباط خوب . باید به این 4 مورد دقت کنید :

4 ستون ساختن روابط عالی

علاقه

علاقه و کنجکاوی خود درباره مردم و زندگی را افزایش دهید. اینها بزرگترین موضوعات هستند: زندگی و مردم . در مورد زندگی چی ؟ سوالاتی که ممکن است در مورد زندگی و رازهای زندگی داشته باشید . در مورد مردم و رفتارهایشان چطور ؟؟ مردم از من میپرسند : ” آقای رون وقتی شما به روسیه میروید،مردم آنجا شبیه مردم آمریکا هستند ؟ ” و پاسخ “بله” است.
هر جای دنیا که میروم ، از آفریقای جنوبی تا ایرلند شمالی،مردم شبیه به هم هستند. چیزی که میخواهند مشابه است . آنها میخواهند که کار کنند . آنها میخواهند به اهداف خود برسند . آنها میخواهند زندگی خوبی برای خود و خانوادشان بسازند . آنها برای آینده برنامه دارند – نه فقط نسل بعد بلکه حتی دو نسل بعد – . آنها میخواهند برای کشورشان مفید باشند . میخواهند پدر و مادر خوبی برای فرزندان خود باشند . چه به سیبری بروید و یا به استرالیا،این لیست ثابت است.
همه ما این آرزوها را داریم . البته در بعضی کشورها رسیدن به اهداف و آرزوها آسان تر از کشورهایی ست که مردم در آنجا برای زنده ماندن تلاش میکنند ، موفقیت پیش کش !!
شما باید علاقه خود را افزایش داده و یک گزارش از احساس خود وقتی به مناطق دیگر سفر میکنید،تهیه کنید . وقتی به مناطق مختلف سفر میکنید با زبان آنها و یا اصطلاخات خاص آن منطقه آشنا میشوید و اگر بتوانید از آنها استفاده کنید کار شگفت انگیزی انجام داده اید . چیزی که اهمیت دارد افزایش علاقه شما نسبت به مردم و زندگی ست .
شما زبان،استایل و خصیصه های ذاتی منطقه ای که به آن سفر میکنید را بعنوان آماده سازی دریافت میکنید تا صحبت های شما برای افراد دیگر جالب باشد . حتی میتوانید اینها را با چاشنی تجربه های خود از جاهایی که بودید و چیزهایی که دیدید ادغام کنید .

جذبه

از “جالب”به “مجذوب” بروید . افراد علاقه مند میخواهند بدانند ، آیا این موضوع جواب میدهد؟؟
افراد مجذوب نیز میخواهند بدانند ، این موضوع چگونه پاسخگو خواهد بود؟
بچه ها این قابلیت خارق العاده را دارند که سوال بپرسند،آنها میتوانند هزاران سوال در یکساعت بپرسند چون میخواهند بدانند و مسائل را بفهمند. سوالهایی درباره اتفاقات اطراف و چگونگی اتفاق افتادن آنها و …. این یک روش ارزشمند برای آماده سازی خود و ذخیره اطلاعات و تجربیات است تا بتوانید آنها را با چاشنی احساسات خود ادغام کنید تا وقتی صحبت میکنید،چیزهای جالب و ارزشمندی برای گفتن داشته باشید .
اجازه دهید روز به روز ، زندگی شما را مجذوب خود کند . جذبه را جایگزین ناامیدی کنید. من همیشه ناامید بودم اما حالا مجذوب شده ام . این فوت و فنی ست که باید اجرایش کنید اما من در این مورد حرفه ای شده ام . هیچ چیز وجود ندارد که همیشه کار کند و پاسخگو باشد اما شما میتوانید همیشه از آن کار بکشید . اجازه دهید اتفاقات شما را مجذوب کنند نه اینکه شما را بترسانند و یا ناامیدتان کنند . در مورد زندگی کنجکاو باشید تا اطلاعات بیشتری جمع آوری کرده و برای یک ارتباط خود آماده شوید .

حساسیت

حساسیت موضوع مهمی در گرفتن ارتباط است . سعی کنید خود را جای فرد دیگری بگذارید . سعی کنید احساسات و شرایط آنها را درک کنید تا بتوانید ابراز همدردی کنید .
حساسیت یعنی درک کردن اینکه یک فرد ممکن است در این لحظه در چه شرایطی قرار گرفته باشد. ممکن است دلیل عصبانیت آنها آشکار نباشد . نمیتوانید به راحتی شرایط آنها را درک کنید زیرا ممکن است برای این حس آنها دلیل پشت دلیل وجود داشته باشد . باید یاد بگیرید که کمی بیشتر دلسوز و با خرد باشید . این مسئله بسیار مهم است . البته انجام این کار آسان نیست مگر اینکه فرد مورد نظر بخواهد که شما با او همدردی کنید . اما در غیر اینصورت شما باید سعی کنید . افراد سعی و تلاش شما را میفهمند .

دانش

در مورد علاقه،جذبه و حساسیت صحبت کردیم . حالا یک کلمه دیگر : دانش !! دانش و اطلاعات را از گزارش های خود و تحصیلات و اقدامات در دست انجام دریافت کنید. منبع ذخیره ذهنی،روحی و احساسی خود را طوری پر کنید تا تبدیل به یک مخزن ناتمام برای استفاده شود . این موضوع به آماده سازی شما کمک میکند . تحقیق کنید . داستان ها را جمع آوری کنید . اجازه دهید جریان دانش و اطلاعات به ذهن و قلب شما راهی شود .

(ترجمه، ویرایش و گردآوری توسط تیم خودساخته)

 

برچسب‌ها: ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست