مقالهموفقیت در کسب و کاروبلاگ

4 درس پولی تازه از تنور در آمده

اشتراک گذاری این مطالب در:

پایه و اساس فلسفه فرزند پروری مامان استفاده از غذا برای آرام کردن من بود. نان شیرینی های داغ و تنوری یا خام، یا آن چیزی که من به آن ها میگویم، تازه از جعبه در آمده، مورد علاقه من بودند. پاداش من برای خوش رفتاری خیلی خوشمزه بود، انگور و گاهی اوقات یخ زده آن. سه جعبه در هفته برای هفت سال. محاسبه کنید. تعجبی نیست که من یک دایره دائمی از چربی به دور شکمم دارم.
مجسمه خوشحالی توستر کلوگ دارد به 51 سالگی خود می رسد و هیچ نشانی از در خطر بودن رکورد 32 ساله افزایش فروش سالانه آن به چشم نمی خورد. و توانایی من در یافتن پیام های پولی در مکان های غیر عادی نیز ادامه می یابد. این را درباره من نمیدانستید؟ الان می دانید.
درس های پولی مانند دود میوه ای و شیرین یک توستر داغ که یک شیرینی اندکی بیشتر از حد معمول در آن مانده است بر می خیزد.

در ادامه ای مطلب مجله موفقیت سلف مید 4 درس برای دادن تعادلی سالم و موفقیت در سلامت مالی خود وجود دارد:

1) سرمایه گذاری نباید همیشه کاملا جدی باشد

تا زمانی که پول شیرین و پر از کالری های تو خالی است در میانه روی مشکلی نیست. برای مثال، من گاها برای سرگرمی یک بلیط لاتاری خریداری می کنم. انتظار بردن یکی از عوامل تصمیم گیری من نیست. ترس و هیجان شانس کم بردن ارزش 2 دلار را دارد. بازگشت رویا یک معامله است.
نان شیرینی و غذاهای شیرین عضو جدا نشدنی خانه کودکی من به شمار میرفتند. اصلا فکر خوبی نیست. تفریح و ولخرجی کردن خوب است اما من تا جایی که محدودیت مصرف تعیین و کنترل شود آن را تایید می کنم.

بیشتر بخوانید: چگونه هوش مالی داشته باشیم ؟ میلیاردرشدن چه عالمی دارد؟

2) صبر پاداش دارد

آیا میدانستید که بعد از آتش گرفتن یک نان شیرینی در توستر از کلاگ شکایت میشد؟ جعبه ها امروزه یک اخطار اتش سوزی در توستر را همراه خود دارند. آن ها در داخل توستر خیلی داغ می شوند و به عنوان یک کودک منتظر پخته شدن آن نمی ماندم و بدون در نظر گرفتن پیامد های آن دهان خود را از آن ها پر می کردم.
برای فرار از سوختن مالی، باید بدانید که سرمایه گذاری مخصوصا در سهام، یک پروسه طولانی مدت است. مدت زمانی که مردم در بازار سهام باقی می مانند از دهه 1960 به سرعت در حال کاهش بوده است و در حال حاضر در 6 ماه متوقف شده است. اگر زمان ماندگاری شما 3 سال یا کمتر است، شما در واقع سرمایه گذاری نمی کنید، شرط بندی می کنید، پس خود را اماده سوختن کنید.
برای درک انگیزه خود برای سرمایه گذاری با یک متخصص کار کنید و سعی کنید اهداف و معیار های خود را با ابزار های مالی مناسب تطبیق دهید. شما تمایل زیادی به لذت بردن از شیرینی مباشر مالی موفق یا حداقل معقول بودن دارید.

3) تنوع گوناگونی نیست

نان شیرینی 25 نوع مزه دارد. در طی سال های متمادی، کلاگ اشکال متفاوت، ظاهر های نامتعارف( مثل طعم بستنی) و حتی انواع نان شیرینی با دو طعم متفاوت در یک کلوچه را امتحان کرده است. اکثر آن انواع در نهایت چند سال دوام آوردند. طعم های اصیل مثل انگور، توت فرنگی و شکر-دارچین باقی مانده اند.
صنعت خدمات مالی برای اکثر بخش ها یک ماشین بازاریابی ظاهری است که به دنبال ساخت محصولاتی است که نوید تنوع را می دهند اما اغلب موفق نمی شوند. صندوق های تامین پر هزینه و محصولات معکوس که وعده مخافظت در بازار های ارزان قیمت را می دهند، نیازی به بدست آوردن  تنوع یا بازگشت های بهینه ندارند. اگر به دنبال تنواع واقعی در بازار سهام هستید، سرمایه گذاری مطمئن مثل امنیت و نقدینگی ایلات متحده که بخشی از یک سرمایه گذاری متنوع معقول و کم سود است را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: راهکار های افزایش اعتماد به نفس خیلی ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید

4) منجمد کردن سرگرم کننده است اما همه چیز نیست.

اولین نان شیرینی یخ زده در سال 1967، زمانی که کلاگ متوجه شد که کلوچه منجمد شده می تواند در برابر حرارت توستر مقاومت کند. طرح پایه ای این نوع مخصوص از شیرینی پزی به همان شکل پایه باقی مانده است: افزودنی های شیرین که با پولک های ساده و نیمه پخته محاصره شده است. با این حال درخشش ساده نان شیرینی برای دهه ها باقی مانده است.
در زمان مدیریت مالی، ساده ترین قوانین نیز ارزش پیگیری دارند. ذخیره کردن حداقل 10 درصد از درآمد سالانه، کنترل هزینه ها، نگه داشتن کارت های اعتباری و دیگر بدهی های نامطمئن در پایین ترین سطح، ایجاد نقدینگی دخیره برای موقعیت های خاص و سرمایه گذاری های بلند مدت هیچ وقت ارزش و اهمیت خود را از دست نمی دهند.
مطمئنا اضافه کردن یک ضربه شیرین به پایه های پولی بدون مشکل است. برای مثال پذیرفتن ریسک های حساب شده مثل سرمایه گذاری بخشی از دارایی خود در بازار سهام در حال ظهور، تزریق پول به بخش ها یا دارایی هایی که به تازگی عملکرد ضعیفی داشته اند و سرمایه گذاری در یادگیری مهارت های جدیدی که می تواند ارزش شما را در محیط کاری خود بالا ببرد میتواند پایه های شما را به خوبی تقویت کند.
همانطور که میانه روی برای نان شیرینی یا هر چیز لذت بخش دیگری مهم است، برای رفتار های مالی شما نیز همانگونه است. شما نباید به سمت محرومیت کامل یا ولخرجی بیش از حد روی بیاورید.
ثروت در میانه روی بدست می آید.
من به خاطر خوردن سه جعبه نان شیرینی در یک صبح شنبه در دهه 1970 بی هوش شدم. به خاطر این قضیه احساس غرور نمی کنم اما باعث شد به خودم بیایم.
همانطور که شرکت های تبلیغاتی ادعا می کنند که آن ها “دیوانه وار خوب” هستند، شما هم با پیروی کردن از درس های تازه و داغ همانطور باشید.

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست