فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

4 تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان ( برایان تریسی )

اشتراک گذاری این مطالب در:


چرا تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان اهمیت دارد؟

وقتی از تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان صحبت می کنیم یعنی باید قادر باشید از زمان خود به نحو احسن استفاده کنید. به طوری که چند سال بعد حسرت زمان از دست رفته را نخورید. زمان تنها چیزی است که قابل برگشتن نیست. بسیاری از ما فکر می کنیم فرصت داشتن یعنی شرایط مالی خوب داشتن است. اما زمان چیزی است که می تواند شرایط مالی خوب را هم فراهم کند. وقتی از زمان خود به نحو احسن استفاده کنید، بدون شک موقعیت شغلی یا مالی شما تغییر می کند. اما با پول و ثروت قادر به خرید زمان نیست.

در اینجاست که مدیریت زمان اهمیت پیدا می کند. وقتی کسی قادر باشد از زمانی که در اختیار او گذاشته شده است، به نحو احسن استفاده کند،

مدیریت زمان برای رسیدگی به امور شخصی و یادگیری و تمرین یکی از مهارت هایی است که اغلب افراد موفق روی آن مسلط هستند. این افراد هیچ گاه دچار کمبود وقت نمی شوند. هر وقت کاری به آنها سپرده شود، برای آن زمان پیدا می کنند و آن را انجام می دهند. به این خاطر که حاضرند از وقت هایی که بیهوده تلف می شوند، استفاده کنند.

چطور تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان را در دست بگیریم؟

چطور مدیریت زمان را در دست بگیریم؟

یک تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان باید از تک تک دقیقه های زندگی به نحو احسن استفاده شود. نباید به صورت تک بعدی فکر کنید. در کنار کارهای شغلی باید به موارد دیگری مثل رسیدگی به کارهای شخصیتی یا ورزش و فعالیت بدنی توجه داشته باشید. همچنین برای مدیریت زمان باید برنامه ریزی داشته باشید. بدون برنامه ریزی هیچ کاری از پیش نمی رود و یا اصلا نمی توانید خود را ملزم به انجام کارها کنید. کارهای مهم را در اولویت قرار دهید. کارهایی که انجام آنها اهمیت و ضرورت چندانی ندارد در ساعات اضافه قرار دهید.

به تفریح، سرگرمی، مهمانی و سایر اموری که برای بهتر شدن روحیه لازم است، اهمیت بدهید. قرار نیست مغز را همانند یک ربات فقط در خدمت یادگیری، آموزش یا موفقیت هدایت کنید. مغز هم به استراحت نیاز دارد. در عین حال هر چند وقت یکبار در برنامه ریزی های خود تجدیدنظر کنید. وقتی در کاری حرفه ای شوید به وقت کمتری نیاز دارید. از سوی دیگر برای پیشرفت و بهبود شرایط لازم است تا میزان تلاش خود را افزایش دهید. پس هر چند وقت یکبار برای افزایش ساعات کار برخی از کارهای غیرضروری را حذف کنید. به جای آن ساعات کار خود را بگنجانید.

نقش ذهن در مدیریت زمان چیست؟

ذهن و فکر ما تعیین کننده رفتار، گفتار و عادت های ماست. به دنبال عادت های رفتاری و گفتاری شخصیت شکل می گیرد. پس اگر می خواهید فردی مستقل و هدفمند باشید، باید در اندیشه خود تجدید نظر کنید. ذهن شما مهم ترین و اصلی ترین چیزی است که باید در خدمت مدیریت زمان قرار بگیرد. وقتی در مورد آینده نگرانی در حد معقول داشته باشید، سعی می کنید از زمان خود به نحو بهتری استفاده کنید. افرادی که نسبت به آینده دلسرد و بیخیال هستند، از زمان استفاده نمی کنند.

برایان تریسی یکی از موفقترین سخنرانان انگیزشی جهان است. در این ویدئوی انگیزشی و البته آموزشی برایان تریسی از مدیریت زمان می گوید و 4 تکنیک ذهنی را یاد می دهد که میتواند در مدیریت زمان و افزایش بهره وری کارآمد باشد.
این خود شما هستید که تصمیم میگیرید زندگی و برنامه هایتان نظم داشته باشند یا نه؟ این شما هستید که تصمیم می گیرید که وقتتان را روی کارهای مهم بگذارید یا کارهای بی اهمیت. پس اگر مدیریت زمان برای شما مهم است خودساخته شما را دعوت می کند این کلیپ انگیزشی آموزشی زیبا از برایان تریسی را از دست ندهید.

برای افزایش مهارت تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان می‎توانید پکیج «زمان را به استخدام خود درآورید» را تهیه کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه پکیج روی عکس زیر کلیک کنید

 

تکنیک ذهنی برای مدیریت زمان

 

برچسب‌ها: , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست