مقالهوبلاگ

3 گام اساسی در جهت استقلال مالی

اشتراک گذاری این مطالب در:

خرج درست و مناسب پول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما در هر سن و در هر شغلی که باشید باید یاد بگیرید چگونه پول خود را به بهترین نحو خرج کنید تا بتوانید استقلال مالی مناسبی کسب کنید. در این مقاله، من می خواهم در مورد 3 گام اساسی که شما را به استقلال مالی می رسانند توضیح دهم.

گام اول مسیر استقلال مالی تغییر ذهنیت خود به سمت قناعت می باشد. این جمله از ریتا گونزالز را همیشه آویزه گوش خود قرار دهید. « فقیر مردی است که به آنچه که دارد، قانع نیست.»

گام دوم یادگیری تفاوت بین ارزش و هزینه می باشد. تعیین ارزش خرید تاکتیکی است که عادت های خرج خود را تغییر می دهید و بیشتر منظم می شوید، زیرا بر روی صرفه جویی تمرکز می کنید.

گام آخر کسب استقلال مالی، ترویج سیستم پاداش است. کلید سیستم پاداش موفق این است که پیروزی های کوچک را جشن بگیرید. این باعث می شود که هدف بزرگتری را به وظایف کوچکتری تقسیم کنید که می توانید روزانه آن را تکمیل کنید و هدف بزرگ را بیشتر قابل دستیابی کنید.

[restrict paid=”true”]

به من نشان دهید که چگونه پول خود را صرف می کنید؛ آن گاه من به  شما می گویم که چه چیزهایی برای شما مهم است. من دریکی از تلاش هایم برای مطابقت با یکی از ستون های آزادی شخصی – آزادی مالی – تصمیم گرفتم نگاهی عمیق به عادت های خرج کردن خودم بیندازم. در واقع، عادت های من در خلاف جهت خواسته من بودند.

در این مقاله، من می خواهم روش هایی که شما را به استقلال مالی می رساند را شرح دهم. پس تا انتها با من همراه باشید.

3 استراتژی اساسی برای دستیابی به استقلال مالی

« اگر نتوانید پول را ذخیره کنید، ذات عظمت در شما نیست.»

Jay-Z اخیرا سیزدهمین آلبوم موسیقی خود را منتشر کرده است که مشتاقان هیپ هاپ آن را برای قطعه های خردمندانه اش ستایش می کنند. Jay-Z توضیح می دهد: «من سعی کرده ام ارزش یک میلیون دلاری آلبوم  را برای 9.99 دلار بدهم.» یکی از هدف های شخصی من در قطعه پایانی “Legacy” بود که در آن آواز می خواند: « اگر همین جا بمانید، به سختی می برید. »

بسیاری از متخصصان در سراسر دوره حرفه ای خود به سختی کار می کنند، اما  هیچ گاه پیشرفت مالی ندارند. ما همه به دنبال آزادی شخصی هستیم، اما تعداد کمی از ما آن را واقعا تجربه می کنیم، زیرا ما در واقع معتقدیم که  کار بیشتر پول بیشتری به ما هدیه می کند. با این حال، تنها راه پیشرفت، نظم و انضباط است.

به عنوان یک جوان در شهر نیویورک، به دلیل جامعه پر جنب و جوش اجتماعی، که همانند یک جنگ دائمی است، اخیرا سه استراتژی را برای کمک به حفظ نظم و انضباط در مسیر دستیابی به آزادی مالی خود انجام می دهم:

1.تغییر ذهنیت خود به سمت قناعت

«فقیر مردی است که به آنچه که دارد، قانع نیست. (ریتا گونزالز)»

ارزش استقلال مالی صرفا در دلار و سنت نیست. بنابراین، یک نفر نمی تواند به سادگی با افزایش درآمد استقلال مالی به دست آورد. بخشی از فرمول برای به دست آوردن آزادی شخصی، نگرش با قناعت است.

زندگی در ایالات متحده، باعث می شود که شیوه ی صرفه جویی را در پیش بگیریم، زیرا به نظر می رسد که شیوه مناسبی برای شرایطی است که ما در آن قرار داریم. مشکل اصلی اینجا است که ما اغلب پول بیشتری را نسبت به در آمد خود خرج می کنیم.  به تازگی در یک گفتگو با یکی ار دوستانم، دیدگاهی را مطرح کرد که دیدگاه من را اساسا تغییر داد: «چقدر پول کافی است؟ هیچ مقدار کافی نیست! هرگاه فکر می کنید به خط پایان رسیده اید، می توان آن را پشت سر گذاشت – میل ما هرگز متوقف نمی شود. »

Harv Eker درکتاب (اسرار ذهن میلیونر) نوشته: «پول فقط شما را بیشتر از آن چه شما در حال حاضر است هستید پیش می برد.» درستش این است، اگر شما در سن 21 سالگی نتوانید 50،000 دلار درآمد داشته باشید، پس در 40 سالگی نیز نمی توانید 300000 دلار کسب کنید.

2.یادگیری تفاوت بین ارزش و هزینه

به طور طبيعي، ما تصميمات مربوط به هزينه را براساس چیز های نادرست اتخاذ می کنیم. به ندرت به ارزش واقعي چیزها فکر مي کنيم. مانند بسیاری از بچه ها، من وخواهرم به فروشگاه مواد غذایی رفتیم، تا همراه مادرم طیف وسیعی از اقلامی را که نیاز داشتیم بخریم. یکی از مواردی که در هنگام خرید من آن را به یاد می آورم Lunchables بود. من از مادرم خواستم برایم  Lunchables بخرد. با این حال، اصرار ما با مقاومت بسیار مادرمان همراه بود. پاسخ او نادیده گرفتن ما، بد نگاه کردن و یا بی پاسخ گذاشتن درخواست ما بود.

به عنوان یک کودک من متوجه نشدم چرا مادر من Lunchables را برای ما نخرید. او شاغل بود و تنها 4 دلار باید هزینه می کرد. چیزی که من درک نکردم این بود که مادر من به هزینه Lunchables نگاه نمی کرد. او ارزش آن را ارزیابی کرد. بگذارید بگوییم که هر دو هفته یک بار 150 دلار خرج می کرد. برای او، به صرفه نبود که 10٪ از پول مواد غذایی خود را به خرید یک Lunchable برای هر یک از سه بچه خود اختصاص دهد.

تعیین ارزش خرید شما یک تاکتیک دیگری است که عادت های خرج خود را تغییر می دهید و بیشتر منظم می شوید، زیرا بر روی صرفه جویی تمرکز می کنید و این یک ارزش محسوب می شود.

3.سیستم پاداش را رواج بدهید

گفتن این که من همیشه دوست دارم از قطار به جای اوبرینگ استفاده کنم یا خوردن ناهار سرکار را به خوردن آن در بیرون ترجیح می دهم، دروغ است. درحقیقت، در این دوره بسیار نا امید کننده است که ما در جهانی زندگی می کنیم که به شما می گوید که روزهای خود را تغییر دهید. در صورتی که پیروزی های کوچک را جشن نگیرید، در طول مدت زمان طولانی زندگی می تواند بسیار دشوار باشد.

به عنوان مثال، در طول زمستان برای مدت حدود دو ماه، در وقت خودم صرفه جویی کردم و مجالی برای استراحت به خودم ندادم. در پایان این دوره دو ماهه، تلخ تر شدم، زیرا احساس کردم که من از مدل زندگی که سزاوار آن بودم گم شدم. در نهایت، این تنش ساختگی منجر به یک ریخت و پاش تصادفی تعطیلات آخر هفته شد که تقریبا من را به جایی که قبل از شروع این دو ماه بودم، رساند.

بنابراین، برای جلوگیری از این ریخت و پاش های تصادفی، یک سیستم پاداش ایجاد کردم. یکی از پاداش هایی که برای خودم در نظر گرفتم، این بود که اگر در طول هفته غذا نخوردم.،در صبح روز شنبه یا یکشنبه یک صبحانه عالی میل کنم. این سیستم انتظارات من را واقع گرایانه تر کرد و به من اجازه داد که از خوردن بعضی میوه ها در سرکار خود لذت ببرم.

کلید سیستم پاداش موفقیت آمیز این است که پیروزی های کوچک را جشن بگیرید. این باعث می شود که هدف بزرگتری را به وظایف کوچکتری تقسیم کنید که می توانید روزانه آن را تکمیل کنید و هدف بزرگ را بیشتر قابل دستیابی کنید.

به حساب های خود رسیدگی کنید

یک تمرین که من توصیه می کنم این است که پرینت بانکی خود را بگیرید و ببینید چگونه پول خود را صرف می کنید. وقتی هزینه های لازم را پرداخت می کنید، مانند اجاره، وام دانشجویی، و غیره، صرفه جویی پولتان چگونه است؟ من مطمئن هستم که این کار شما را شگفت زده خواهد کرد.

اگر شما این کارها  را به خوبی انجام داده اید و به دنبال تحول خود هستید، می توانیم به شما کمک کنیم. تغییر و دگرگونی در زندگی شخصی خود را شروع کنید و بهترین زندگی را با جدیدترین کتاب های الهام بخش Goalcast  بسازید. پتانسیل های درونی خود را بیابید و سفر به زندگی رویایی خود را شروع کنید.

تحول به تنهایی اتفاق نمی افتد. برنامه و سیستم پشتیبانی نیاز دارد. این راهنمایی ها پر از تفکر، تمرینات و داستان های موفقیت برای الهام گرفتن از رویای قدیمی و یا ایجاد یک زندگی جدید است.

[/restrict]
برچسب‌ها:
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست