فیلموبلاگویدئوهای آموزشیویدیو انگیزشی موفقیت

3 راهکار عملی برای جلوگیری از اتلاف وقت و افزایش بهره وری در کار و زندگی

اشتراک گذاری این مطالب در:


دانلود با کیفیت 480          دانلود با کیفیت 360          دانلود با کیفیت 240

 

چرا جلوگیری از اتلاف وقت مهم است؟

زمان طلاست و اگر از دست برود دیگر باز گرداندن آن غیرممکن است. هر روز که میگذرد، یک روز از فرصت شما برای زندگی کردن و ساختن آینده کم می شود. هر ساعت یعنی فرصتی برای شروع مجدد است که بسیاری از ما خیلی ساده از کنار ساعت ها و روزهای خود می گذریم. اگر نسبت به گذشت زمان نگران نیستید و اصلا به آینده فکر نمی کنید بهتر است از همین حالا به فکر جلوگیری از اتلاف وقت خود باشید.

آینده چیزی نیست جز ترکیبی از تلاش هایی که امروز می کنیم. به زندگی خود و اطرافیانتان خوب نگاه کنید. آنها چه چیزی دارند؟ آیا چیزهایی که اکنون دارند و چیزهایی که ندارند، حاصل استفاده و یا اتلاف وقت نیست؟ برای مثال دوست شما در انگلیسی حرف زدن حرفه ای است. او چطور به اینجا رسیده است؟ آیا غیر از این بوده که روزها تلاش کرده است؟

در واقع امروز او حاصل استفاده از زمان گذشته است. او به جای اتلاف وقت درصدد استفاده از آن برآمده است. مدام تلاش کرده تا امروز به یک مترجم مسلط تبدیل شده است. یک مثال دیگر در مورد کسی که اکنون از زندگی خودش راضی نیست. او مدام خود را سرزنش می کند و یا به زمین و زمان بد و بیراه می گوید. دلیل بدبختی او چیزی جز تلاش نکردن و هدر دادن فرصت و زمان نیست.

حالا اگر می خواهید در آینده به سرنوشت این افراد مبتلا نشوید، باید درصدد جلوگیری از اتلاف وقت برآیید. برای هر لحظه از زمان خود برنامه ریزی کنید تا در آینده به هدف ها و آرزوهای خود برسید.

 راهکار عملی برای جلوگیری از اتلاف وقت و افزایش بهره وری در کار و زندگی

بهترین روش جلوگیری از اتلاف وقت چیست؟

بهترین روش برای جلوگیری از اتلاف وقت اول انتخاب هدف است. وقتی کسی در زندگی هدف مشخصی داشته باشد، بدون شک از اتلاف و هدر رفتن زمان جلوگیری می کند. برای خود هدف انتخاب کنید و برای دستیابی به آن برنامه ریزی داشته باشید. برای رسیدن به هدفتان باید از روش هایی که برایتان راحت تر است، استفاده کنید.

فراموش نکنید راه رسیدن به موفقیت زیاد است. در این بین شما می مانید که کدام راه را انتخاب کنید. اگر یکی از دوستانتان در یک مسیر موفق شده است، به این فکر کنید که آیا قادر به راه رفتن در آن مسیر هستید؟ باید مسیر و روشی را انتخاب کنید که قادر به انجام آن باشید. برنامه های که برای جلوگیری از اتلاف وقت چیده اید باید در ابتدا شما را مجذوب خود کند.

کسی که به تازگی تصمیم گرفته است از هدر دادن فرصت و زمان خود جلوگیری کند، قطعا شروع کار برایش سخت است. پس نباید خیلی به خودتان سخت بگیرید. اگر زود خسته می شوید برای خود جایزه تعیین کنید. مثلا اگر دو ساعت در این کار متمرکز شوم و خوب کار کنم، در پایان کار به گردش بروم. این روش باعث می شود تا انگیزه و شوق بیشتری برای اجرای برنامه ریزی داشته باشید.

ادامه این مطلب را در ویدیوی انگیزشی مربوط به جلوگیری از اتلاف وقت مشاهده کنید.

برچسب‌ها: , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست