مقالهموفقیت در کسب و کاروبلاگ

3 راهکار برای برخورد با کارمندان منفی گرا

اشتراک گذاری این مطالب در:

1- باهاشون صحبت کنید تا متوجه بشین چه چیزی باعث این منفی گرایی میشه

با این کار ممکنه متوجه بشین برخی مشکلات شخصی بر روی کار و یا رفتار کارمندتان تاثیر می گذارد یا شاید مشکل قابل توجهی درون سازمان هست که باعث این منفی گرایی میشه و حل کردن اون باعث ارتقاء ساختار شرکت شما خواهد شد. شاید نقطه کوری وجود داشته باشد که لازمه شما آن را ارتقاع دهید و همزمان که شرکت رشد کرده است تغییراتی ایجاد شده است که این کارمند از آنها عقب مانده است.
ریشه یابی مشکل اولین قدم است و اگر شما با دلسوزی به دنبال آن باشید کارمندان شما کمتر به خود حالت دفاعی می گیرند و در مورد احساسات و مشکلاتشان روراست تر خواهند بود.

2- با کارمندانتان همکاری کنید تا مشکلات را پیدا و حل کنید

چه مشکل از سازمان باشد و چه مشکل از شخص باشد به طور معمول شما می توانید با همکاری یکدیگر مشکل را حل کنید. ممکنه موضوع این باشه که کارمند شما ندونه چه تاثیری روی روند کار داره و به سادگی می توانیم با داشتن یک صحبت دوستانه او را متوجه این امر کنیم. بعضی از اموری که ممکن است با انجام این کار حاصل شوند به شرح زیرند:

– بررسی کنید که آیا این کارمند نظرات و استراتژی هایش با فرهنگ و محیط کار سازگار هستند یا خیر.
– شاید این کارمند به حمایت های بیشتری نیاز دارد یا شاید در جایگاه درستی قرار ندارد شاید هم لازم باشه مدیریت را عوض کنید تا یک تاثیر مثبت روی شرکت خود بگذارید. راه حل درست را پیدا کنید و آن را اجرایی کنید

3- برنامه ریزی کنید و به آن عمل کنید

با برنامه ریزی مشخص کنید چقدرحاضرید زمان به حل این مشکل اختصاص دهید. یک تاریخ انتخاب کنید و در تقویم خود آن را علامت گذاری کنید تا مطمئن شوید در آن روز این مشکل را حل خواهید کرد. بعد از اون مشخص کنید که آیا لازمه کاری انجام بدین یا نه؟ این اقدام می تونه عوض کردن موقعیت کاری شخص باشد یا دیگر امور.
بدترین کار اینه که در چنین شرایطی هیچ کاری انجام ندیم.

اگر در سازمان یا شرکت شما شخصی با فرهنگ و استراتژی هایتان موافق و همراه نباشد مطمئناً نمی توانند کارهایشان به درستی انجام دهند.
به طور کلی این موضوع برای شما، شرکتتان، مشتری هایتان و یا خود شخص خوب نیست.

برای مطالعه بیشتر چطور می توانیم واقعا مثبت اندیش بشیم؟ را بخوانید.

برچسب‌ها: , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست