پرده اول: ساعت 3 بعد از ظهر است. کلی کار دارید که مجبور هستید تا ساعت 4 آن ها را انجام دهید. منشی وارد دفترتان می شود و در مورد مسئله کاری از شما چیزی می پرسد؛ اما به دلیل خستگی ذهنی، شما بدترین تصمیم ممکن را می گیرید!

پرده دوم: شما از همسرتان می پرسید که شام چه چیزی می خورد؟ او در پاسخ به شما همین سوال را مطرح می کنید؟ در نتیجه یک چرخه بیهوده بگو و مگو بین شما و همسرتان به این نتیجه می رسید که یک پیتزا از بیرون سفارش دهید!

از این قبیل مثال ها در زندگی همه ما موارد فراوانی اتفاق افتاده و می افند که نهایتا منتج به تصمیم گیری غلط و اشتباه می شود. به این پدیده خستگی تصمیم (Decision Fatigue) می گویند. علت بروز این پدیده نیز ساده است. شما و هرکس دیگری برای تصمیم گیری به منابع انرژی ذهنی نیاز دارید که محدود خواهد بود. در نتیجه وقتی منابع ذهنی تان رو به اتمام برود، دچار خستگی ذهنی می شوید و احتمال این که تصمیم گیری های غلطی داشته باشید، افزایش پیدا می کند.

اما راهکار چیست؟ چگونه می توانیم از تصمیم های بد اجتناب کنیم؟ این کار آنقدر ها هم که فکر می کنید سخت به نظر نمی رسد. کافی است راهکارهای صحیح اجتناب از خستگی تصمیم را یاد بگیرید. ما در این مقاله از سایت خودساخته برای شما 9 راهکار عملی خواهیم گفت که به کمک آنها می توانید خستگی ناشی از تصمیم را تا حد امکان کم کنید و تصمیم های درست تری در زندگی و کار خود اتخاذ کنید. پس تا انتهای این نوشته با خود ساخته همراه باشید.


 

این محتوا برای اعضای ویژه سایت می باشد

برای دیدن نسخه کامل ثبت نام کنید و اشتراک VIP تهیه کنید

قبلا ثبت نام کرده اید؟وارد شوید

 

 

پیشنهاد ما

عبارات تاکیدی چطور باعث موفقیت شما می‌شوند؟

برای رسیدن به موفقیت راه ها و تکنیک های زیادی وجود دارد. در ویدئوهای قبل در مورد موفقیت و …