صفحه اصلی آرشیو مطالب حرف دیگران-وقتی همه فکر می‎کنن نمی‎تونی انجامش بدی

حرف دیگران-وقتی همه فکر می‎کنن نمی‎تونی انجامش بدی

38 خواندن ثانیه
۰
0
1,165
به حرف دیگران بی توجه باشید

 

چرا باید حرف دیگران بی توجه باشید

اهمیت دادن به حرف دیگران آسیب زیادی به زندگی ما وارد می کند. مهم ترین دلیلی که باعث می شود حرف دیگران بیش از حد برایمان مهم شود، نداشتن اعتماد به نفس کافیست. وقتی خودتان را قبول نداشته باشید، دیگران هم شما را نمی پذیرند. به همین دلیل سعی در تحقیر و خرد کردن شما دارند. برای اینکه حرف دیگران برایتان مهم نباشد، به توصیه های کاربردی زیر توجه کنید:

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

اگر قادر به پذیرش خود باشد، دیگران هم به شما احترام می گذارند. حتی اگر به شما بی احترامی کنند یا تصور کنند آدم بی عرضه ای هستید که از پس هیچ کاری بر نمی آیید، به حرفشان اهمیت نمی دهید. زیرا در باور خودتان قبول دارید که این چنین نیستید. وقتی حرف دیگران برایمان مهم می شود که خودمان را قبول نداشته باشیم. بعد حرف های تحقیرآمیز دیگران را در مورد خودمان به راحتی می پذیریم.
مثلا وقتی کسی ما را بی استعداد، ناتوان یا ضعیف توصیف کند، از حرف هایش بشدت ناراحت می شویم. زیرا فکر می کنیم حرف های او در مورد ما صحت دارد و ما اینطور شخصیتی هستیم. اما زمانی را تصور کنید که فردی توانمند و موفق هستید. در همین حال فردی از روی حسادت به شما حرف هایی را می زند که خلاف ویژگی های شخصیتی و موقعیت شماست. به جای اینکه از حرف هایش ناراحت شوید، می خندید. دقیقا این زمانی است که شما از اعتماد به نفس کافی برخوردار هستید.
اگر نمی خواهید حرف های دیگران برایتان اهمیت داشته باشد، باید خودتان را با همان شرایطی که هستید، بپذیرید. اگر فکر می کنید فرد ضعیفی هستید و ممکن است روزی دیگران شما را تحقیر کنند، بهتر است دست به کار شوید و شرایط خود را بهتر کنید. برای افزایش اعتماد به نفس راهکارهای زیر می تواند موثر باشد:

  1. به سر و وضع خود رسیدگی کنید
    همیشه مقداری پول در جیب تان داشته باشید
    برای کسب موفقیت و بهبود شرایط تلاش کنید
    برای خودتان هدیه و کادو بخرید
    به سفر و تفریح بپردازید

برای اینکه حرف دیگران برایتان کم اهمیت شود، مطالعه کنید

مطالعه خود را افزایش دهید

برای اینکه حرف های دیگران برایتان کم اهمیت شود، افزایش سطح مطالعه و دانایی یک راه حل موثر است. وقتی کسی در موضوعی اطلاعات کافی داشته باشد، قادر به اظهار نظر کارشناسانه خواهد بود. چنین فردی کمتر مورد حقارت و بی احترامی از سوی دیگران قرار می گیرد. حتی اگر کسی هم از روی حسادت رفتار توهین آمیزی داشته باشد، برایتان بی اهمیت می شود. زیرا آنقدر غرق در اطلاعات و دانسته های خود هستید که حرف دیگران اصلا اهمیتی ندارد.

بابت اشتباهات دیگران عذرخواهی نکنید

وقتی کسی در مورد شمارفتار توهین آمیز دارد، دلیلی ندارد که شما بخاطر ناراحت شدن خود از او عذرخواهی کنید. عذرخواهی شما به این رفتار دامن می زند. از سوی دیگر عذرخواهی کردن باعث می شود در ضمیرناخودآگاه تان خود را مقصر بدانید. پس مدام به قضیه فکر می کنید. بابت اشتباهات دیگران عذرخواهی نکنید تا کمتر به آن فکر کنید.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط seo
بارگذاری در آرشیو مطالب

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

شکست خوردن باید یکی از گزینه ها باشه

شکست خوردن بر خلاف بار سختی که به همراه دارد، تلخ نیست. درست است که شکست خوردن باعث ناامید…