صفحه اصلی آرشیو مطالب پادکست موفقیت – چرا زندگیت هیچ تغییری نمیکنه؟

پادکست موفقیت – چرا زندگیت هیچ تغییری نمیکنه؟

12 خواندن ثانیه
۰
47
5,721
تغییر زندگی

 

 

 

تغییرات زمانی رخ می دهد که شما زندگی حال را با گذشته مقایسه می کنید. برای مثال امروز خود را با یکسال پیش مقایسه می کنید. بعد متوجه می شوید که اکنون یک مهارت و یا یک تخصص بیشتر آموخته اید. یا در روابط خود با دیگران اجتماعی تر شده اید. این تغییرات می تواند شامل هر چیزی باشد و تنها رضایت شما از امروزتان ملاک تعیین تغییرات مثبت است.

به عبارت دیگر شما باید حس خوبی نسبت به امروز خود داشته باشید تا بتوان اسم آن را تغییرات خوب و مثبت گذاشت. اما گاهی افراد خود را دست کم می گیرند. در این صورت یکی از راه ها مقایسه امروز با دیروز است. گاهی وقتی ببینیم که حال حاضرمان با گذشته تفاوت زیادی داریم و تغییرات مثبتی در زندگی داشته ایم، روحیه می گیریم و اعتماد به نفس مان افزایش می یابد.

 

چطور می توان برای تغییرات در آینده برنامه ریزی کرد؟

اگر امروز و دیروزمان را با هم مقایسه کردیم اما تغییرات مثبتی را احساس نکردیم، نباید زانوی غم بغل کرد. با غصه خوردن و حسرت زمان از دست رفته را خوردن چیزی نصیبمان نمی شود. در واقع باید برای فردا برنامه ریزی کرد. از هم اکنون خود نهایت استفاده را کرد تا فردا هم مثل امروز حسرت زمان از دست رفته را نخوریم.

بسیاری از افراد زمانی که می بینند امسال نسبت به پارسال یا این ماه نسبت به ماه گذشته تغییر و رشد زیادی نداشته اند، ناامید می شوند. این گروه فکر میکنند دیگر دیر شده است و تلاش آنها فایده ای ندارد. در حالی که اگر جمله «از هر جایی شروع کنیم یک موفقیت است» ملکه ذهن و عملکردمان شود، به طور کلی زندگی ما تغییر خواهد کرد.

اگر حسرت از دست رفتن گذشته را می خورید و اینکه در این یک سال یا چند سال هیچ پیشرفتی در زندگی نداشته اید، به این فکر کنید که در آینده همین حسرت را نخورید. حسرت خوردن آزاردهنده است و زجرآورتر این ناامیدی است. بهتر است به فرداهای خود فکر کنید و به روزی بیاندیشید که خوشحال از گذشت زمان باشید. وقتی یک سال یا چند ماه گذشت به گذشته نگاه کنید و با خود بگویید چقدر پیشرفت داشته ایم.

دست روی دست گذاشتن نمی تواند کاستی ها، شکست ها و ناکامی ها را جبران کند. اما تلاش برای آغاز می تواند یک نقطه عطف برای موفقیت یا تغییرات مثبت باشد.

پادکست موفقیت - تغییر زندگی

نقش یادگیری  در تغییر زندگی

در این پادکست موفقیت در مورد نقش یادگیری و کسب مهارت در ایجاد تغییرات مثبت و پیشرفت خواهید شنید. اما آنچه در اینجا باید بگوییم یادگرفتن و آموختن مهارت هایی‌ست که به آن نیاز دارید. البته تاکید کنیدم که هر چیزی را نمی توان یاد گرفت. ابتدا باید علایق واقعی خود را پیدا کنید. فیلم The walke یا بندباز بسیار جالب است. در این فیلم که روایتی واقعی از زندگی یک بندبازی فرانسوی است، شخصیت اصلی فیلم از همان دوره کودکی شیفته بندبازی می شود.

او در خانواده ای متولد می شود که بندبازی و بازی در سیرک یک ننگ است. اما او شیفته این کار می شود و آن را دنبال می کند. اینکه ما بتوانیم علایق واقعی خود را پیدا کنیم و سپس برای یادگیری آن تلاش کنیم، مهم ترین گام برای ایجاد تغییرات در زندگی است.

پادکست موفقیت بالا را گوش دهید. مطمئنا می تواند راهکارهای مفیدی را به شما توصیه کند.

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط خودساخته
بارگذاری در آرشیو مطالب

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

چگونه مشکلات و مسائل ارتباط عاطفی خود را حل کنیم؟

روابط عاطفی از پیچیده ترین روابط انسانی هستند. خیلی از ما علیرغم عشق و علاقه ای که نسبت به…