صفحه اصلی آرشیو مطالب کلیپ انگیزشی – استیو جابز در دانشگاه استنفورد

کلیپ انگیزشی – استیو جابز در دانشگاه استنفورد

8 خواندن ثانیه
۰
18
3,360

 

 

این کلیپ انگیزشی می خواهد به شما استقامت در برابر مشکلات و دشواری ها را یاد بدهد. اغلب افراد تصور می کنند مدیران موفق و کارآفرینان افراد خوش شانسی هستند. در صورتی که اگر پای صحبت این افراد بنشینید، مطمئن می شوید که چیزی به نام شانس وجود ندارد. آنچه باعث تمایز میان افراد عادی و افراد موفق می شود، تلاش و استقامت در برابر مشکلات است.
یکی از افرادی که تصور می شود، فرد خوش شانسی است، استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل است.

کلیپ انگیزشی – مشکلاتی که ما در آنها نقشی نداریم

برخی از مشکلات و سختی های زندگی به گونه ای که ما هیچ نقشی در آن نداریم. برای مثال زمانی که به دنیا می آییم تعیین کننده محل تولد، پدر و مادر و ثروت آنها نیستیم. بلکه این جبر زندگی است که ما را در یک محیط قرار می دهد. بسیاری از افرادی که در زندگی موفقیتی ندارند و همیشه حسرت زندگی دیگران را دارند، تصور می کنند افراد موفق در محیط های مطلوب زاده می شوند.
اما بررسی زندگی بسیاری از افراد موفق نشان می دهد که جبر جغرافیا و زندگی شامل حال همه می شود. برای مثال استیو جابز که در این کلیپ انگیزشی در مورد زندگی خودش صحبت می کند، برخی از مشکلاتش ناشی از همین جبر زندگی است. با این وجود او تسلیم نمی شود و دوباره بر می خیزد.

کلیپ انگیزشی – رفتن به دانشگاه های تاپ

یکی دیگر از مشکلاتی که اغلب افراد درگیری ذهنی با آن دارند، داشتن مدرک و تحصیلات است. بسیاری از افراد تصور می کنند اگر در یک دانشگاه تاپ و درجه یک درس بخوانند، قطعا فرد موفقی خواهند شد. اما بسیاری از افراد موفق دنیا می گویند هیچ مدرک دانشگاهی ندارند. اگر چه در طی کار از افراد متخصص کمک گرفته اند، اما به مدرک گرفتن بسنده نکرده اند.
مدرک برای این افراد تنها یک برگه و کاغذ که نمی تواند نشانه میزان توانایی و استعداد افراد باشد. در واقع با مدرک های دانشگاهی نمی توان افراد را با هم سنجید. افراد زیادی هستند که تمامی پول خود را صرف دریافت مدرک می کنند. آنچه برایشان مهم است، برگه ای که است که پس از اتمام تحصیل دریافت می کنند. این افراد فکر می کنند کاغذها می توانند معجزه کنند. در حالی که اینطور نیست و این افراد و علاقمندی ها و استعدادهایشان است که معجزه پر پا می کند.

کلیپ انگیزشی – به جای تقلید راه بسازید

متاسفانه تقلید در جامعه ما بیداد می کند. در حالی که بیشتر جوان ها در پی کسب مدرک هستند، از رفتن به دنبال علایقشان غافل می شوند. در دانشگاه ها و بر صندلی ها کسانی می نشینند که شاید هیچ علاقه ای به آنچه می خوانند، ندارند. رشته هایی را انتخاب می کنند که بتوانند با آن شغل بهتری داشته باشند. در حالی که هیچ استعداد و علاقه ای به آن رشته ندارند. آنچه باعث موفقیت می شوند، تاپ بودن رشته و یا دانشگاه نیست، بلکه انتخاب رشته و شغلی است که به آن علاقه داشته باشند.
برای ادامه این مطلب کلیپ انگیزشی صحبت های استیو جابز را مشاهده کنید.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط خودساخته
بارگذاری در آرشیو مطالب

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

افراد عصبانی و ترکش های خشمشون رو مدیریت کنید

مواجهه با افراد عصبانی و دور کردن خود از ترکش‌ های خشم آنها آدمی عصبانی هستید؟ اطرافیان‌تا…