صفحه اصلی آرشیو مطالب پادکست موفقیت – اعتماد به نفس رو راحت بدست بیار

پادکست موفقیت – اعتماد به نفس رو راحت بدست بیار

10 خواندن ثانیه
۰
37
4,717
اعتماد به نفس رو راحت بدست بیار

 

آیا تا به حال به این مووع فکر کرده اید که اعتماد به نفس یک موضوع کاملا نسبی است؟ این جمله به این معناست که افراد در همه امور اعتماد به نفس ندارند. آنچه در این پادکست موفقیت در مورد اعتماد به نفس خواهیم گفت در مورد پلکانی حرکت کردن است. هدف اصلی هم بدست آوردن اعتماد به نفس است اما به یکباره نصیب کسی نمی شود.

اعتماد به نفس رو راحت بدست بیار

شاید شنیده باشید که می گویند هر کس در یک کار موفق است. یک زن ممکن است مادر موفقی باشد. اما همین زن نتواند در فضای کسب و کار موفق عمل کند. یا مردی که در زمینه حسابداری پرتوان عمل می کند. اما نمی تواند یک برنامه نویس خوب باشد. به همین ترتیب همه افراد در برخی از کارها موفق هستند و همین موضوع اعتماد به نفسشان را بالا می برد.

در واقع این موفقیت در کارهاست که باعث می شود اعتماد به نفس ما افزایش یابد. اعتماد به نفس یک موضوع ثابت نیست که در همه زمان ها یکدست بماند. یعنی ممکن است امسال اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. ولی سال آینده اعتماد به نفس نداشته باشید. دلیل این موضوع اتفاقاتی است که در طی زندگی می افتد. اگر اتفاقات پیرامونمان خوشایند باشد، باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. برعکس اگر در کار خود موفق نباشیم، بی شک در کاهش اعتماد به نفس ما نقش دارد.

به طور کلی میزان توانایی ما در انجام کارها باعث کاهش یا افزایش اعتماد به نفس می شود. از سوی دیگر میزان اعتماد به نفس هم در موفقیت یا شکست های بعدی نقش دارند. یعنی تاثیر دو سویه ای میان موفقیت و میزان اعتماد به نفس وجود دارد. بنابراین راه  حل ما برای کسب اعتماد به نفس بیشتر، موفقیت است. اما موفقیت چطور بدست می آید؟

پادکست موفقیت – اعتماد به نفس رو راحت بدست بیار

 

پادکست موفقیت – بدست آوردن موفقیت

برای بدست آوردن موفقیت باید راهی را انتخاب کنید که در آن استعداد دارید. اسیر هیجانات و احساسات نشوید. اگر دیگران در کاری موفق هستند، به این معنا نیست که شما هم فرد موفقی خواهید شد. اگر هدفتان کسب ثروت است، مشاغلی که درآمد بالایی دارند، راه موفقیت شما نیستند.

بلکه شغلی می تواند شما را به ثروت برساند که در آن استعداد داشته باشید. یک مکانیک می تواند به فرد ثروتمندی تبدیل شود اما به شرط اینکه در این کار استعداد و علاقه کافی داشته باشد. شماهم اگر می خواهید در هدفی که در ذهنتان دارید، دست پیدا کنید، باید استعداد واقعی خود را پیدا کنید. در عین حال در همان مسیر حرکت داشته باشید. اما مشکلی که وجود دارد اینکه اغلب افراد فریفته موفقیت دیگران می شوند و تصور می کنند راه دیگران همان راه آنهاست.

برای اینکه بتونی اعتماد به نفس رو راحت بدست بیار پادکست موفقیت را تا انتها گوش بده

دوره کیمیاگر یک دوره ی شش جلسه ای و آنلاین برای ساختن عزت نفس

(روی عکس کلیک کنید)

عزت نفس
دوره کیمیاگر
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط خودساخته
بارگذاری در آرشیو مطالب

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

چگونه مشکلات و مسائل ارتباط عاطفی خود را حل کنیم؟

روابط عاطفی از پیچیده ترین روابط انسانی هستند. خیلی از ما علیرغم عشق و علاقه ای که نسبت به…