اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

10 نکته در مورد اعتماد به نفس که نمی دانید!

اشتراک گذاری این مطالب در:

برخی افراد اعتماد به نفس ذاتی دارند، اما بیشتر افراد موفق، اعتماد به نفسشان را به صورت اکتسابی به دست می آورند. در این نوشته برای شما از 10 نکته در مورد اعتماد به نفس که احتمالا نمی دانید، خواهیم گفت. اولین مرحله و گام برای کسب اعتماد به نفس این است که از حرف ها و قضاوت هایی که ناراحت شده اید و نمی توانید در موردشان چیزی بگویید، بنویسید و آن ها را برای مخاطبانتان ارسال کنید. شاید کار سختی به نظر برسد، اما بهترین کار خواهد بود! گام دوم این است که به جای تهیه یک لیست بلند بالا از کارهایی که باید در یک روز انجام دهید – و احتمالا نخواهید توانست – دو یا چند کار مهم و اصلی را بنویسید و تمرکزتان را روی آن کارها جمع کنید.

طبق نظر سایت موفقیت خودساخته یکی دیگر از 10 نکته در مورد اعتماد به نفس که بیشتر مناسب زنان است این است که به اتفاقات معمول موشکافانه نگاه نکنند. اگر احساس می کنند دمغ هستند با انجام کارهای مختلف به خودشان انرژی دهند. گام چهارم، بازسازی تصوراتی است که در مورد خودتان دارید. پنجمین مرحله نیز یادگیری است. چرا که هیچ چیزی بیشتر از یاد گرفتن چیزهای جدید، نمی تواند شما را از آن چه که هستید بهتر کند.

یکی دیگر از 10 نکته در مورد اعتماد به نفس انجام کارها با اطمینان و اعتماد به نفس است. هفتمین گام نیز حذف اشخاص و چیزهایی است که در برخورد با آن ها احساس ناراحتی می کنید. گام هشتم توجه به این نکته است که خود را درگیر کارهای اشتباه گذشته و یا کارهایی که در آن شکست خورده اید نکنید. گام نهم مربوط به امنیت ذهنی است. اگر شما دچار ناامنی شده اید و احساس ناامنی می کنید بهتر است به آن فکر نکنید. با صدای بلند به خود بگویید  «بس است!» و سعی کنید روی چیزهای متفاوت تر تمرکز کنید. گام دهم این است که شیر خودتان باشید! اگر شما فکر می کنید اعتماد به نفس کمی دارید می توانید، در مقابل آینه بایستید و  خود را به عنوان یک شیر قوی قدرتمند و پادشاه جنگل تصور کنید. این کار شما را قوی تر و اعتماد به نفس شما را بیشتر رشد می دهد، این کار به شما یک انگیزه خوب و عالی برای انجام کارهایتان می دهد.

برخی افراد اعتماد به نفس ذاتی دارند. زمانی که چیزی بزرگ اتفاق می افتد، آن ها همیشه با آن مقابله می کنند. آن ها رهبری وضعیت را با حالتی آسوده بر عهده می گیرند. در عین حال افراد دیگری نیز هستند که این روحیه  را ندارند. آن ها ظاهرا در پشت مشکلات جبهه می گیرند و دنیا از آن ها می گذرد!

خشنودی؟ واقعا؟

فریب نخورید! حداقل هشت نفر از ده نفر از «عقب مانده ها» آرزو می کنند که کاش آن فردی بودند که پیشتاز است. فردی که مسئول رهبری مشکل است؛ کسی که محترم است؛ کسی که محبوب است.

چگونه برخی افراد به راحتی و به طور طبیعی دارای اعتماد به نفس هستند، در حالی که دیگران وحشت زده می شوند که حتی دهان خود را باز کنند؟ خب، ببینید، این همان جایی است که مشکل شروع می شود. اغلب مردم فکر می کنند که هر فردی که می بینند، به طور طبیعی دارای اعتماد به نفس است. بعضی از این افراد مسئول، در حقیقت، زمانی خجالت زده بودند، اما تصمیم گرفتند که بیشتر از چیزی که وجود دارد بخواهند. آن ها روی اعتماد به نفس خود کار کردند. پس شما هم می توانید.

بیشتر بخوانید: افزایش اعتماد به نفس با بهترین توصیه ها

10 نکته در مورد اعتماد به نفس

« افراد موفق شک و تردید، ترس نگرانی دارند. آن ها فقط اجازه نمی دهند این احساسات آن ها را متوقف کند.»

در کتاب من، 50 نکته برای شناختن زندگی بهتر و افزایش اعتماد به نفس وجود دارد. من توضیح می دهم که اعتماد به نفس این باور است که شما شایسته و قادر به انجام هر کاری هستید. اعتماد به نفس همچنین داشتن توانایی احترام و قدردانی از خود است. هنگامی که از خودتان قدردانی می کنید، افزایش اعتماد به نفس را به زودی متوجه خواهید شد.

من کی هستم؟ من به اندازه کافی خوب هستم؟ من توانایی دارم؟ پایه اعتمادبه نفس واقعی در دوران کودکی ریشه دارد. اگر بچه ها یاد بگیرند که دوست داشتنی و ارزشمند هستند، اعتماد به نفس در وجود آن ها ریشه می دواند. متأسفانه حتی خانه های پر از مهر و محبت نیز می توانند فرزندان با عزت نفس کمی پرورش دهند؛ در صورتی که در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و یا معلمان آن ها را سرکوب می کنند. مطالعات اخیر نشان می دهد که دختران نسبت به پسران، زودتر به خود کم بینی می رسند، زمانی که تقریبا شش سال دارند، چرا که آن ها زودتر به سن بلوغ می رسند. این نگرش ها شانس گرفتن یک تحصیل چالش برانگیز، و درخواست شغلی که برای آن ها مناسب است و حتی عشق را از افراد می گیرد. به طور خلاصه: یادگیری نحوه ایجاد اعتمادبه نفس – در هر سنی – برای زندگی بهتر، ضروری است.

در اینجا به ده نکته برتر برای تبدیل شدن به همان شخص با اعتمادبه نفسی که می خواهید، اشاره شده است:

1. فقط «ارسال» را فشار دهید.

آیا شما وقتی مردمی که فکر می کنید از شما برتر هستند، در مورد کارتان قضاوت می کنند، احساس بدی پیدا می کنید؟ معمولا این بدان معنی است که شما از یک فرصت دور شدید و فقط اجازه نداده اید مردم همه چیز را ببینند. درست است این کار را نکنید. آیا شما درد بسیار زیادی از پیامی که برایتان ارسال شده بود تحمل کردید؟ آن چه را که می خواهید بگویید، بنویسید. آن را مرور کنید و فقط «ارسال» را فشار دهید. این ممکن است به نظر دشوار بیاید، اما این تنها راه برای متوقف کردن تردیدهایتان است.

2. «انجام ندادن» را جایگزین «انجام دادن» کنید.

یکی دیگر از 10 نکته در مورد اعتمادبه نفس فهرست کردن «کارهایی که باید انجام شود» در حقیقت مانع بهره وری شما می شود. این لیست به جای یادآوری ملایم، به عنوان یک منبع فشار عمل می کند. بسیاری از افراد زمانی که به لیست خود در اواسط طول روز نگاه می کنند، مضطرب می شوند و تنها می توانند از یک یا دو کار تمام شده را تیک بزنند.

این شکست اغلب موجب می شود تا افراد  فهرست خود را به طور کامل از بین بروند یا سعی کنند همه چیز را به سرعت انجام دهند – که هیچ کدام از آن ها موفقیت آن ها را به ارمغان نمی آورد. –

این به این دلیل است که مردم یک نوع لیست اشتباه را مرتب می کنند. اگر همه چیزهایی را که می خواهید در یک حرکت بنویسید، احساس می کنید که در دام افتاده اید. در عوض، قبل از رفتن به رختخواب، دو چیز را که واقعا می خواهید انجام دهید را بنویسید و فقط روی آن دو تمرکز کنید. دو هدف بزرگ  را بنویسید، اما یک هدف بزرگ و یک کوچک. اگر این کار را هر روز انجام دهید متوجه خواهید شد که در طول یک ماه تمام پروژه های شما همگی انجام می شوند.

3. موشکافانه بررسی نکنید.

زنان به دلیل ویژگی های  هورمونی «روزهای بد» را تجربه می کنند؛ احساس دمغ بودن، پریشان بودن، رنگ پریده و یا متورم بودن. معمولا در این روزها احساس می کنند که جهان در برابر آن ها است و اعتماد به نفس ندارند. این به این دلیل است که آن ها صبح خود را در آینه بررسی می کنند و به این باور می رسند که «خیلی بی حال هستند»، پس امروز، روز بدی است!

سعی کنید این صبح ها را تا آن جا که امکان دارد با ناز پرورده کردن خودتان لغو کنید: دوش گرفتن، ماساژ خودتان، خوردن صبحانه فوق العاده. فکر کنید: «من احساس خوبی دارم، من آرزو می کنم و آماده ام» و آن را با خود تکرار کنید. این گونه احساس بهتری خواهید داشت و در نتیجه با انرزی تر خواهید بود.

4. تصوراتی که از خود دارید را بازسازی کنید.

یکی دیگر از 10 نکته در مورد اعتماد به نفس این است که سعی کنید خودتان را متفاوت ببینید. لیست همه چیزهایی را که در مورد خودتان دوست ندارید و می خواهید آن ها را تغییر دهید را تهیه کنید. اگر برخی از جنبه های شخصیت خود را دوست ندارید، سعی نکنید آن ها را بلافاصله تغییر دهید، آن ها را اصلاح کنید. اگر احساس می کنید بیش از حد پر تکاپو هستید، با پیوستن به ورزشگاه و کار کردن، سعی کنید از جنب و جوش خود استفاده مناسب کنید. در اینجا شما همچنین می توانید یاد بگیرید که در هنگام خشم چگونه آرامش خود را حفظ کنید. اگر احساس می کنید که شما بیش از حد رک هستید، هدایت این مسیر را به خوبی انجام دهید: ایستادن در برابر رئیس یا ارتقا شرکت خود. شما یاد خواهید گرفت که رک، اما مودب باشید.

اگر خصوصیات بدن خود را دوست ندارید، سخت است اما  غیر ممکن نیست که آن را تغییر دهید. البته شما می توانید در ورزشگاه ها به تناسب برسید، اما این کار طول می کشد. یاد گرفتن این که بدن خود را دوست داشته باشید کلید است: افراد مشهوری را پیدا کنید که همانند  شما با مشکلاتی که در بدن دارند زیبا به نظر می رسند و موفق هستند.

5. یادگیری

هیچ چیزی بیشتر از یاد گرفتن چیزهای جدید نمی تواند شما را از آن چه که هستید بهتر کند. و اکنون این آسان تر از همیشه است. ده ها کلاس رایگان معتبر آزاد آنلاین وجود دارد که شما می توانید برای یادگیری مهارت های جدید خود از آن ها استفاده کنید.

6. تا کاری را انجام نداده اید، اعتباری ندارد.

اطمینان، اعتماد به نفس ایجاد می کند: تا زمانی که احساس اعتماد به نفس نکنید، مانند زمانی که عزت نفس دارید عمل کنید. اگر احساس ترس یا تردید دارید، فکر کنید، «من مطمئنم که چه می کنم؟» و سپس آن را انجام دهید. اگر شما همچنان عملکرد مثبت را ادامه می دهید، به زودی به عملکرد کاملا مثبت خواهید رسید.

7. آیا شما را خوشحال می کند؟

یکی دیگر از 10 نکته در مورد اعتماد به نفس این است که به زندگی خود، مردم و چیزهایی که جمع آوری کرده اید دقیق نگاه کنید: آیا شما را خوشحال می کند؟ بعد از صحبت با یک شخص چه احساسی دارید؟ انرژی گرفته اید؟ خوب است! خوشحالید؟ خوب  است! تخلیه شده اید؟ خوب نیست! تخریب شدید؟ خوب نیست! اگر پس از صحبت با کسی احساس ناراحتی، خستگی یا کم بودن داشته باشید، آن فرد  را از زندگی خود حذف کنید. هیچ کس حق ندارد احساس شما را دگرگون کند. برای سایر چیزهایی که در اطراف شما است هم همین طور است. آیا آن ها یادآور چیزهای خوبی برای شما است؟ اگر نه، آن را تغییر دهید و یا حذف کنید. شما حتی می توانید برخی از اقلام را برای صرفه جویی در پول کنار بگذارید. این به شما یک امتیاز مثبت می دهد.

8. به جهنم!

شاید شما در یک مورد فریب خورده باشید. در مورد آن فکر کنید: آیا واقعا مهم است؟ آیا شما تنها کسی هستید که صدمه دیده است. فکر کنید «به جهنم» و آن را پشت سر بگذارید. شما به جایی می رسید که احساس می کنید، شایسته شما نیست. شما گیر افتاده اید یا در حال خندیدن هستید؟ در مورد آن مطمئنید؟ اگر شما فقط از بهترین چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتد صحبت کنید، چه؟ فکر کنید «به جهنم» و به هر حال انجام دهید.

9.آن را متوقف کن

اگر شما دچار ناامنی شده اید و احساس ناامنی می کنید بهتر است به آن فکر نکنید. با صدای بلند به خود بگویید  «بس است!» و سعی کنید روی چیزهای متفاوت تر تمرکز کنید. زمانی که شما شروع به افکار بد در مورد خود و یا چیزی که شما می خواهید انجام دهید می کنید مغز خود را مجبور به فکر کردن به اشعار آهنگ های عجیب و غریب کنید. این کار به شما بسیار کمک می کند.

10.شیر درون خود را بیابید

اگر شما فکر می کنید اعتماد به نفس کمی دارید می توانید، در مقابل آینه بایستید و خود را به عنوان یک شیر  قوی قدرتمند و پادشاه جنگل تصور کنید. این کار شما را قوی تر و اعتماد به نفس شما را بیشتر رشد می دهد، این کار به شما یک انگیزه خوب و عالی برای انجام کارهایتان می دهد.

اگر شما این کارها را به خوبی انجام داده اید و به دنبال تحول خود هستید، می توانیم به شما کمک کنیم. یکی از 10 نکته در مورد اعتماد به نفس اینست که تغییر و دگرگونی در زندگی شخصی خود را شروع کنید و بهترین زندگی را با جدیدترین کتاب های الهام بخش Goalcast  بسازید. پتانسیل های درونی خود را بیابید و سفر به زندگی رویایی خود را شروع کنید.

تحول به تنهایی اتفاق نمی افتد. برنامه و سیستم پشتیبانی نیاز دارد. این راهنمایی ها پر از تفکر، تمرینات و داستان های موفقیت برای الهام گرفتن از رویای قدیمی و یا ایجاد یک زندگی جدید است.

برای افزایش اعتماد به نفس روی عکس زیر کلیک کنید و در دوره کیمیاگر ثبت نام کنید برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

10 نکته در مورد اعتماد به نفس

 

 

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست