مقالهموفقیت در کسب و کاروبلاگ

10 اشتباه رایجی که جلوی میلیونر شدن تان را می گیریند!

اشتراک گذاری این مطالب در:

می خواهید میلیونر شوید؟ خب مسلم است که جواب تان به این سوال مثبت است. در واقع بهتر است بپرسیم چه کسی نمی خواهد ثروتمند شود؟! همه ی ما آرزوی یک زندگی مرفه و پر از پول را داریم. رسیدن به ثروت فرمول و قوانین مشخصی دارد که تمام میلیونر ها از آن پیروی می کنند. قوانینی که اکثر ما به خوبی آن ها را می دانیم و شاید مطالعات زیادی هم در موردشان داشته ایم. اما به نظر می رسد که همیشه یک جای کار می لنگد! چرا با وجود تمام دانسته هایمان دایما دچار مشکلات مالی می شویم و نمی توانیم به ثروت دلخواهمان دست پیدا کنیم؟ در جواب به این سوال بهتر است بدانید که دانستن قوانین و مبانی میلیونر شدن یک بخش قضیه است، بخش دیگر آن این است که بفهمیم چه اشتباهاتی را در این مسیر مرتکب می شویم که میلیونرها مرتکب نمی شوند.

هیچ راه سریع و یک شبه ای برای رسیدن به ثروت و موفقیت در کسب و کار وجود ندارد، میلیونر شدن فرآیندی است که باید قدم به قدم در آن پیش بروید و به رسیدن به آن متعهد باشید. اما در این مسیر اگر بتوانید از اشتباهاتی که اغلب افراد به طور ناخواسته مرتکب آن می شوند جلوگیری کنید، بخش مهمی از مراحل رسیدن به ثروت را پشت سر گذاشته اید و سریع تر از دیگران می توانید به خواسته های مالی تان برسید. پس با این مقاله تا انتها همراه باشید.

[restrict paid=”true”]

کسب ثروت و میلیونر شدن مهارتی است که درست مثل هر مهارت دیگری قابل یادگیری است. اما در مسیر ثروتمند شدن اکثر ما به طور ناخودآگاه اشتباهاتی را مرتکب می شویم که ریشه در باورهایمان درباره ی ثروت دارند. ذهنیتی که در رابطه با پول و کسب ثروت در ما از دوران کودکی تا کنون شکل گرفته است، تاثیر زیادی بر تصمیات مالی مان دارد. اگر می خواهید میلیونر شوید، باید از این 11 اشتباه رایج آگاه شوید و سپس اقدام به حل این اشتباهات کنید.

بیشتر بخوانید: از صفر تا میلیونر با به کار گیری 4 تکنیک

1- احساساتی تصمیم گرفتن

مسأله این نیست که میلیونر ها در تصمیات مالی شان هیچ احساسی را دخیل نمی کنند، بلکه آن ها می دانند که چگونه باید احساسات را از مسایل مالی و منطقی تشخیص بدهند و آن ها را با هم ترکیب نکنند. پس اگر می خواهید میلیونر شوید باید برای پولتان برنامه ریزی کنید و از دخیل کردن احساسات در تصمیمات مالی تان جلوگیری کنید.

میلیونر ها همیشه زمانی را به برنامه ریزی برای پول و نوع خرج کردنشان اختصاص می دهند. آن ها در قدم اول پول شان را برای بهبود وضعیت شان خرج می کنند. این به این معنی است که به طور مستمر درصدی از درآمدشان را به پس انداز، سرمایه گذاری، خرید سهام و طلا و یا شرکت در سمینارها، دوره ها و کلاس هایی که به بهبود وضعیت شغل، درآمد و شرایط فردی شان کمک بسیاری می کند کنار می گذارند. برای میلیونر شدن باید متعهد شوید که این درصد مشخص را هر ماه و یا هر زمان که پولی به دستتان می رسد کنار بگذارید و هرگز آن را برای چیز دیگری خرج نکنید.

داشتن یک برنامه ی مالی به شما کمک می کند که کمتر درگیر تصمیات مالی و شرایط مالی بحرانی شوید و  از تصمیات غیرمنطقی و هیجانی در مورد پول دوری کنید.

2- در نظر گرفتن خود به عنوان یک فرد ثروتمند

اگر واقعا ثروتمند هستیم پس نباید خودمان را فردی ثروتمند بدانیم؟

بیشتر میلیونرها (حداقل آن هایی که میلیونر می مانند) خودشان را فرد ثروتمندی که می تواند از پس خرید هر چیزی و انجام هر کاری بربیاید در نظر نمی گیرند. آن ها همیشه از تخفیفات مختلف و حراجی های محل زندگی شان باخبرند و تا جایی که بتوانند صرفه جویی می کنند. تنها به این دلیل که می توانند از پس خرید گران ترین چیزها بربیایند به این معنی نیست که حتما آن ها را می خرند.

اگر می خواهید میلیونر شوید باید اولویت های واضح و مشخصی داشته باشید. به این معنی که هزینه های بالا را تنها برای مواردی خرج کنید که اولویت شما محسوب می شوند و برای خرید دیگر چیزها هزینه ی کمتری را ختصاص بدهید. این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که اغلب افراد در فرآیند کسب ثروت مرتکب آن می شوند. این افراد فکر می کنند که برای میلیونر شدن باید ظاهر یک میلیونر را داشته باشند و گران ترین اجناس را بخرند. در حالی که میلیونرهای واقعی هرگز چنین کاری نمی کنند.

بیشتر بخوانید: 7 عادت قدرتمند که شما را تبدیل به میلیونر خودساخته می کند

3- اهمیت دادن به هزینه ها به جای ارزش

میلیونر ها به قیمت چیزها توجه چندانی ندارند، چیزی که برای آن ها اولویت دارد ارزش است. آن ها به آینده فکر می کنند. میلیونر های واقعی ترجیح می دهند برای خرید چیزی که در آینده مجبور به تعویض آن نباشند هزینه ی بیشتری بپردازند. آن ها قیمت اجناس را زمانی که بالا یا پایین می روند در نظر دارند و براساس ارزش اجناس آن ها را خریداری می کنند.

این کار به نوعی صرفه جویی است. چرا که زمانی که شما جنسی با کیفیت و قیمت بیشتر را می خرید که یک یا چند سال بعد مجبور به تعویض آن نیستید، در واقع از هدر رفتن پولتان جلوگیری کرده اید. اما چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که همیشه قیمت بالا به معنی کیفیت بالا نیست. به همین دلیل است که اگر می خواهید میلیونر شوید، به جای هزینه باید به ارزش چیزها توجه کنید.

4- در نظر گرفتن درآمد به عنوان تنها منبع کسب ثروت

درآمد شما تنها چیزی نیست که برای رسیدن به ثروت در اختیار دارید. میلیونر ها از منابع درآمد چند گانه بهره می برند. آن ها هرگز به یک منبع درآمد اکتفا نمی کنند. میلیونر ها انتظار ندارند که تنها با درآمد حاصل از یک کار تمام وقت به ثروت برسند، آن ها اهمیت گوناگونی را درک کرده اند و راه های چندگانه ای را برای کسب درآمد ایجاد می کنند.

اگر می خواهید میلیونر شوید، باید فعال باشید. چه در کسب و کار و شغل روزانه تان و چه در سرمایه گذاری در بورس و یا موارد دیگر. باید همیشه حواستان به موقعیت های مختلف برای کسب درآمد باشد و پولتان را در جاهایی سرمایه گذاری کنید که ارزش آن را بالا می برد. حقوق ماهانه ی شما تنها یکی از تکه های پازل کسب ثروت است.

بیشتر بخوانید: با شناخت باورهای ضد ثروت سریعتر به آرزوهایتان برسید

5- نداشتن هدف

تعیین هدف ابزار فوق العاده قدرتمندی در دستیابی به خواسته ها است. اگر رویای چیزی را دارید که رسیدن به آن به نظرتان بسیار سخت و غیر ممکن می آید، تعیین هدف یکی از راه های مهمی است که باعث به وقوع پیوستن آن خواسته می شود. در مورد خواسته هایتان روراست باشید و آن ها را به طور واضح مشخص کرده و روی برگه ای بنویسید.

تا زمانی که رؤیای میلیونر شدن را در سر بپرورانید اتفاقی نخواهد افتاد. داشتن برنامه و مقصد چیزی است که میلیونر شدن را از یک آرزو به هدف تبدیل می کند.

6- توجه بیش از حد به زمان بندی

میلیونر ها می دانند که مسأله ی اصلی زمانبندی نیست، بلکه زمان است. زمانی که بحث سرمایه گذاری باشد، ان ها می دانند که تمرکز بر روی زمانبدنی یعنی هدر دادن وقت. ملیونر ها سعی نمی کنند که موفقیت یک بازار و یا سهام را در زمانبندی قرار بدهند، بلکه روی استراتژی های طولانی مدت تمرکز می کنند که بالا و پایین های بازار را تنظیم می کند.

اگر می خواهید میلیونر شوید باید به زمان توجه داشته باشید. سرمایه گذاری را در اولین فرصت شروع کنید و دست از زمانبندی کردن برای هر کاری بردارید!

بیشتر بخوانید: با این 8 راهکار ساده، در سال جدید ثروتمند شوید

7- در نظر گرفتن ثروت به عنوان یک بازی برد یا باخت

کسب درآمد بیشتر شما به معنی این نیست که کسی باید درآمد کمتری کسب کند.

میلیونرها ذهنی ثروتمند دارند. آن ها معتقدند که کمک کردن به دیگران باعث می شود ثروت بیشتری کسب کنند و کسب ثروت بیشتر به آن ها امکان بیشتری برای کمک کردن به دیگران می دهد. به میلیونرهای مشهوری که می شناسید فکر کنید، چگونه ثروتمند شدند؟ اغلب ثروتمندان واقعی با تولید محصول یا خدماتی که برای عده ی زیادی از انسان ها ارزشمند بوده است به این ثروت رسیدند.

بنابراین اگر می خواهید میلیونر شوید، تفکر صفر و یکی تان را کنار بگذارید. تصور نکنید برای اینکه شما بتوانید پول بیشتری کسب کنید دیگران باید درآمد و ثروت کمتری داشته باشند. برای ثروتمند شدن باید به دیگران در بهبود وضعیت زندگی و مالی شان یاری برسانید.

بیشتر بخوانید: 14 راهکار ساده‌ی کسب ثروت که شما را از یک ورشکسته به یک میلیاردر تبدیل می‌کنند

8- تمرکز روی پیدا کردن راه هایی برای پس انداز و خرج کمتر

میلیونر ها می دانند که صرفه جویی فاکتور بسیار مهمی است اما به تنهایی کمکی به کسب ثروت نمی کند. اگر می خواهید میلیونر شوید نباید تنها به کم کردن مخارج تان فکر کنید، بلکه باید به دنبال راه هایی برای افزایش درآمدتان نیز باشید.

این یکی از رایج ترین تفاوت های یک ذهن ثروتمند با یک ذهن فقیر است. افراد ثروتمند اگر برای به دست آوردن چیزی به پول بیشتر نیاز داشته باشند، به جای پیدا کردن راه هایی برای خرید ارزان تر، به دنبال راه هایی برای به دست آوردن پول مورد نظرشان هستند. به پول به عنوان یک منبع محدود نگاه نکنید و همواره به دنبال راه هایی برای افزایش آن باشید.

9- فرار کردن از مشکلات

زمانی که بحث پول باشد، میلیونرها می دانند که آن را چگونه به دست می آورند و چگونه خرجش می کنند. آن ها سرشان را زیر برف نمی کنند! میلیونر ها باید بدانند که دقیقا پولشان چگونه به دست می آید و هر ریال آن چگونه خرج می شود. شما تنها در صورتی می توانید مشکلات تان را حل کنید که از آن ها آگاه باشید. بنابراین اگر واقعا به میلیونر شدن فکر می کنید باید اهمیت بیشتری به پول تان بدهید و نسبت به مشکلات مالی تان بی تفاوت نباشید.

زمانی که متوجه بشوید اشکال کارتان کجاست می توانید راه هایی برای رفع آن بیابید و این موضوع تنها محدود به بحث پول و مسایل مالی نمی شود.

10- اعتقاد به شانس

میلیونرها به خوبی از این موضوع آگاهند که کسب ثروت و نگه داشتن آن ارتباطی با شانس ندارد. به جای اینکه به فرد ثروتمندی نگاه کنید و با خودتان فکر کنید که چقدر آن فرد خوش شانس است، از خودتان بپرسید که چگونه به اینجا رسیده است؟ کنجکاو باشید و سعی کنید بفهمید که چه راه هایی برای شما جواب می دهند تا به خواسته های مالی تان برسید.

میلیونر ها می دانند که کسب ثروت شان یک تصادف نبوده و نخواهد بود. موفقیت مالی آن ها بر اساس یک سری تصمیات هدفمند و عادت های موثری ایجاد شده است که همه ی ما می توانیم آن ها را یاد گرفته و در زندگی خودمان اجرا کنیم.

[/restrict]
برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست