فیلموبلاگویدئوهای آموزشی

کلیپ موفقیت – خدا اجازه میده ما درد بکشیم

اشتراک گذاری این مطالب در:

 

در این کلیپ موفقیت قصد نداریم صرفا پند و اندرزهای مذهبی براتون بگیم. چون در تخصص ما هم نیست. بلکه قصد دارد تاثیر اعتقادات مذهبی در زندگی رو براتون بازگو کنیم. مطمئنا یکی از سوالاتی که در زمان سختی برای اغلب افراد پیش می آید، چرا خدا اجازه میده تا ما زجر بکشیم؟

بسیاری از افراد دلیل مشکلات خود را به خداوند ارتباط می دهند. گاهی که به بن بست می رسند و هیچ راه حلی به نظرشان نمی رسند، خدا را مقصر تمامی مشکلاتشان می پندارند. اما ایا واقعا خداوند که منبع تمام خوبی هاست، می تواند ظالم باشد؟

 

کلیپ موفقیت – چرا خدا ظالم نیست؟

اگر به وجود خداوند ایمان دارید و می دانید که چنین کسی وجود دارد، پس هر چیزی توسط او خلق شده است. از آسمان، زمین، گیاهان و گل ها و هر چیز خوب دیگری که ما عاشقانه دوست داریم، همه زاییده تفکر الهی است. زمانی که حالمان خوب است، شاید این موارد به چشممان نیاید. اینکه از رفتن به طبیعت لذت می بریم اما نمیدانیم همین طبیعت آفریده خداست. ما از وجود نعمتی چون پدر و مادر یا خواهر و برادر خشنودیم اما هیچ گاه به آفریننده و نگهدارنده این نعمت ها فکر نمیکنیم.

دلیل یادآوری ها در کلیپ موفقیت این است که بدانیم وقتی کسی می تواند اینقدر زیبا و مهربان باشد، چطور می تواند به یکباره به موجودی ظالم تبدیل شود. آیا چنین کسی می خواهد بندگان خود را در سخت ترین شرایط قرار دهد؟ مطمئنا زمانی که خوبی های لایتناهی را به یاد آوریم، نمی توانیم خداوند را دلیل بدبختی ها و فلاکت های خود بدانیم.

 

کلیپ موفقیت

 

کلیپ موفقیت چطور در زمان سختی خداوند را به یاد آوریم؟

همانطور که گفتیم قصد اندرزهای مذهبی را نداریم. اما با توجه به تاثیراتی که اعتقادات مذهبی بر روی روان افراد دارد، سعی داریم نحوه برقراری ارتباط با خدا را برایتان شرح دهیم.

یک فرض برای خود بگیرید. اینکه در یک شرایط بحرانی و حاد قرار گرفته اید. هیچ راهی ندارید و مشکلات بر ذهن و روانتان چیره شده است. یک لحظه آرامش و خواب راحت ندارید و تمام فکر و ذهنتان حل مشکل است. در حالی که هیچ کس هم قادر نیست مشکل شما را حل کنید. در این مواقع چه باید کرد؟

این کلیپ موفقیت به شما می گوید اگر به وجود خداوند ایمان نداشته باشید و یا خداوند را دلیل این بدبختی ها بدانید، نه تنها مشکلات حل نمی شود، بلکه بیشتر احساس درماندگی می کنید. بسیاری از افرادی که زمان مشکلات به فکر خودکشی می افتند، اغلب به وجود خداوند و دست های پنهانی که می تواند یاریشان کند، اعتقاد ندارند.

حتی دلیل افسردگی بسیاری از افراد ناشی از ناامیدی است. آنها زمانی که در تنگنا قرار می گیرند می گویند خداوند باعث تمام بدبختی های ماست. بنابراین هیچ امیدی به درست شدن اوضاع ندارند. به همین دلیل است که به افسردگی مبتلا می شوند.

اما افرادی را در نظر بگیرید که در هر شرایطی به کمک خداوند اعتقاد دارند. چنین افرادی حتی اگر با سخت ترین مشکلات هم روبرو شوند، ناامید نمی شوند. چرا که امید دارند خداوند به کمک شان خواهد آمد و نهایتا موفق می شوند.

برای درک بهتر این مطلب پیشنهاد می دهیم. کلیپ موفقیت را مشاهده کنید.

 

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست