فیلمویدئوهای آموزشیویدیو انگیزشی موفقیت

کارآفرین

اشتراک گذاری این مطالب در:

اگر می خواهید کارآفرین شوید این مطلب را تا انتها بخوانید!

برای تبدیل شدن به یک کارافرین لازم است تا ویژگی های زیر را در خوت تقویت کنید:

کارآفرین های موفق سحرخیز هستند

یکی از ویژگی های کارافرین های موفق سحرخیزی است. زیرا آنها قادرند به خواب شیرین صبحگاهی بگذرند. پس این افراد می توانند به خوشی های زودگذر و آنی هم پشت کنند. در عوض موفقیت و سود بلند مدت را نصیب خود کنند. هر چند نمی توان این مسئله را عمومیت داد  و گفت اگر سحرخیز نباشید، موفق نمی شود. زیرا افراد موفقی هم هستند که سحرخیز نیستند. اما آنها از وقتی هم که در اختیار دارند، به خوبی استفاده می کنند.

اگر قرار باشد سحرخیز باشید و تمام طول روز چرت بزنید، تمرکزی روی کار نخواهید داشت. با این اوصاف نمی توانید به کارآفرین موفق تبدیل شوید. هدف از سحرخیزی این است که وسعت زمان روز را بیشتر کنید. اگر قرار است، 8 ساعت کار کنید، 2 ساعت زودتر از خواب بیدار می شوید و در عوض 10 ساعت کار می کنید. اما این توصیه تا زمانی کاربرد دارد که 2 ساعت زودتر بیدار شدن باعث چرت و خواب آلودگی در طی همان 8 ساعت نشود. یعنی نه تنها 2 ساعت به کارتان اضافه نمی شود. بلکه همان 8 ساعت نرمال روزانه را هم خراب می کند.

کارافرین های موفق انعطاف پذیر هستند

انعطاف پذیری یعنی اینکه اگر با بحران یا یک مشکل جدید روبرو شدید، خیلی زود راه حل مقابله با آن را پیدا کنید. افرادی که انعطاف پذیرند، ناامید نمی شوند. در واقع امید به موفقیت باعث می شود تا برای پیدا کردن راه حل تلاش کنند. افراد کارآفرین موفق در برابر هر شرایطی قادرند خود را براحتی سازگار کنند. به همین دلیل هیچ چیز نمی تواند سد راهشان شود.

برای اینکه بتوانید انعطاف پذیر شوید، بهتر است ابتدا مهارت، تخصص و اطلاعات خود را افزایش دهید. وقتی دید وسیعی نسبت به یک موضوع داشته باشید، راحت تر آن حلاجی می کنید. کودکی که قادر نیست اسباب بازی را که بدنه آن جدا شده مونتاژ کند، ناامیدانه آن را به گوشه ای پرتاپ می کند. اما چون شما علم مونتاژ وسایل ساده و اسباب بازی را دارید، براحتی آن را درست می کنید.

این مثال ساده را به زندگی واقعی خود تعمیم دهیم. اگر اطلاعات ما در یک زمینه خاص گسترده باشد، مشکلات فقط در نگاه اول سخت و دشوارند. اما بعد از کمی فکر کردن راه حل مقابله با موانع را پیدا می کنیم.

کارآفرین های موفق سحرخیز هستند

اگر می خواهید موفق شوید باید پیروی کنید

غرور تکبر مانع از پیشرفت است. حفظ عزت نفس با تکبر و غرور فاصله زیادی با هم دارند. اگر یک نفر برای یادگیری شغل مکانیکی وارد یک کارگاه می شود، باید تابع دستورات استاد خود در زمینه شغلش باشد. اگر غرور و تکبر اجازه پیروی و اطاعت ندهد، باید در مدت کوتاهی کارگاه مکانیکی را ترک بگوید. اما همین شاگرد اگر فرد تابع و مطیعی باشد، پس از گذشت چند سال به یک استادکار تبدیل می شود. برای یادگیری مهارت و تخصص باید پیروی کنید.

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست