پادکست موفقیتوبلاگ

پادکست موفقیت – چرا زندگیت هیچ تغییری نمیکنه؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

 

 

 

تغییرات زمانی رخ می دهد که شما زندگی حال را با گذشته مقایسه می کنید. برای مثال امروز خود را با یکسال پیش مقایسه می کنید. بعد متوجه می شوید که اکنون یک مهارت و یا یک تخصص بیشتر آموخته اید. یا در روابط خود با دیگران اجتماعی تر شده اید. این تغییرات می تواند شامل هر چیزی باشد و تنها رضایت شما از امروزتان ملاک تعیین تغییرات مثبت است.

به عبارت دیگر شما باید حس خوبی نسبت به امروز خود داشته باشید تا بتوان اسم آن را تغییرات خوب و مثبت گذاشت. اما گاهی افراد خود را دست کم می گیرند. در این صورت یکی از راه ها مقایسه امروز با دیروز است. گاهی وقتی ببینیم که حال حاضرمان با گذشته تفاوت زیادی داریم و تغییرات مثبتی در زندگی داشته ایم، روحیه می گیریم و اعتماد به نفس مان افزایش می یابد.

 

چطور می توان برای تغییرات در آینده برنامه ریزی کرد؟

اگر امروز و دیروزمان را با هم مقایسه کردیم اما تغییرات مثبتی را احساس نکردیم، نباید زانوی غم بغل کرد. با غصه خوردن و حسرت زمان از دست رفته را خوردن چیزی نصیبمان نمی شود. در واقع باید برای فردا برنامه ریزی کرد. از هم اکنون خود نهایت استفاده را کرد تا فردا هم مثل امروز حسرت زمان از دست رفته را نخوریم.

بسیاری از افراد زمانی که می بینند امسال نسبت به پارسال یا این ماه نسبت به ماه گذشته تغییر و رشد زیادی نداشته اند، ناامید می شوند. این گروه فکر میکنند دیگر دیر شده است و تلاش آنها فایده ای ندارد. در حالی که اگر جمله «از هر جایی شروع کنیم یک موفقیت است» ملکه ذهن و عملکردمان شود، به طور کلی زندگی ما تغییر خواهد کرد.

اگر حسرت از دست رفتن گذشته را می خورید و اینکه در این یک سال یا چند سال هیچ پیشرفتی در زندگی نداشته اید، به این فکر کنید که در آینده همین حسرت را نخورید. حسرت خوردن آزاردهنده است و زجرآورتر این ناامیدی است. بهتر است به فرداهای خود فکر کنید و به روزی بیاندیشید که خوشحال از گذشت زمان باشید. وقتی یک سال یا چند ماه گذشت به گذشته نگاه کنید و با خود بگویید چقدر پیشرفت داشته ایم.

دست روی دست گذاشتن نمی تواند کاستی ها، شکست ها و ناکامی ها را جبران کند. اما تلاش برای آغاز می تواند یک نقطه عطف برای موفقیت یا تغییرات مثبت باشد.

پادکست موفقیت - تغییر زندگی

چرا زندگیت هیچ تغییر نمیکنه

در این پادکست موفقیت در مورد نقش یادگیری و کسب مهارت در ایجاد تغییرات مثبت و پیشرفت خواهید شنید. اما آنچه در اینجا باید بگوییم یادگرفتن و آموختن مهارت هایی‌ست که به آن نیاز دارید. البته تاکید کنیدم که هر چیزی را نمی توان یاد گرفت. ابتدا باید علایق واقعی خود را پیدا کنید. فیلم The walke یا بندباز بسیار جالب است. در این فیلم که روایتی واقعی از زندگی یک بندبازی فرانسوی است، شخصیت اصلی فیلم از همان دوره کودکی شیفته بندبازی می شود.

او در خانواده ای متولد می شود که بندبازی و بازی در سیرک یک ننگ است. اما او شیفته این کار می شود و آن را دنبال می کند. اینکه ما بتوانیم علایق واقعی خود را پیدا کنیم و سپس برای یادگیری آن تلاش کنیم، مهم ترین گام برای ایجاد تغییرات در زندگی است.

پادکست موفقیت بالا را گوش دهید. مطمئنا می تواند راهکارهای مفیدی را به شما توصیه کند.

 

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

10 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست