مقالهموفقیت در کسب و کاروبلاگ

٧ روش هوشمندانه کار کردن به جای زیاد کار کردن

اشتراک گذاری این مطالب در:

میگویند اگر سخت کار کنید میتوانید به همه چیز برسید.البته ، اشتباه میگویند .
میگویند شما میتوانید هر چیزی را با سخت کار کردن به دست آورید ، میتوانید در تجارتتان موفق شوید ، پیشرفت کنید ، تقریبا در همه مهارت ها استاد شوید ….. فقط اگر سخت کار کنید .
به سختی کار کردن همیشه کافی نیست . اثبات میخواهید ؟ شما نمیتوانید یک لاستیک کم باد را با فوت کردن درون آن پر کنید ، به همین شکل نمیتوانید با قیچی خانگی چمن بزنید . نه ! شما به ابزار و استراتژی مناسب برای هر کار نیاز دارید. باید هوشمندانه تر کار کنید نه سخت تر .

هفت روش برای کمک به شما که بتوانید موثرتر و با کارایی بیشتر و بدون هرگونه تلاش اضافی کار کنید .

1) بگذرید

گذشتن از یک کار پیچیده ممکن است متضاد به نظر برسد ، اما وقفه انداختن میتواند شما را سازنده تر کند . خارج شدن از محیط کاری بلافاصله استرس شما را کاهش داده و به مغز شما این مهلت را میدهد که کارایی بیشتری داشته باشد . اگر روی مسئله سختی کار میکنید ذهن ناخودآگاه شما به کار کردن روی مسئله ادامه میدهد حتی زمانی که ذهن خوآگاهتان سعی میکند استراحت کند و به همین دلیل است که بعضی اوقات راه حل ها به صورت جادویی به ذهنتان خطور میکند حتی در زمان هایی که به مسئله فکر نمیکنید ، و در مقابل بعد از استراحت شما تازه تر و سلامت تر به کار خود بازمیگردید .

2) حواس پرتی ها را تشخیص داده و حذف کنید

این موضوع ممکن است طبیعی به نظر برسد ، اما خطرناکترین حواس پرتی ها ، آنهایی هستند که شما نمیتوانید تشخیصشان دهید . فرض کنید در حال مطالعه یک طرح جدید بازاریابی در دو پنجره مختلف مرورگرتان هستید و به طور ناگهانی یک پنجره سوم از فیس بوکتان باز میشود که میگوید شما پیام جدیدی دارید ، به فیس بوک میروید تا پیامتان را خیلی سریع چک کنید ، 20 ثانیه برای خواندن و پاسخ دادن به پیام وقت میگذارید ، 20 ثانیه زمان زیادی نیست اما میتواند افکار شما را مخدوش کرده و بر زنجیره فکریتان وقفه بیندازد ، اگر این اتفاق چندین بار تکرار شود ، سازندگی شما را کاهش خواهد داد .

3) از موضوعات با اولویت کمتر چشم پوشی کنید

موضوعات کم اهمیت به ذهنتان نفوذ کرده به طور مصنوعی طول لیست روزمره شما را افزایش داده و حواستان را از موضوعات مهم تر پرت میکنند . فرض کنید در حال انجام پروژه مهمی هستید که یکی از همکارانتان ایمیلی برای شما ارسال میکند در رابطه با ایجاد تغییر کوچکی در وبسایتتان ، اعمال این تغییر زمان زیادی نمیبرد اما حواس شما را از پروژه مهمتان پرت کرده و استرستان را افزایش میدهد . بهترین راه جهت مبارزه با این موضوعات کم اهمیت ، چشم پوشی کردن از آنهاست ، در هنگام کار اینترنت خود را قطع کرده و موضوعات با اولویت کمتر را در لیست روزمره خود وارد ننمایید ، آنها ارزش نگرانی را ندارند و میتوانید بعدا به آنها رسیدگی کنید . ( این کار را در مورد موضوعات با اولویت بالا انجام ندهید )

4) یک عادت روزانه برای خود بسازید

عادات بعد از شکل گیری به طور طبیعی اتفاق می افتند . آنها تبدیل به تشریفات میشوند ، چیزی که شما بدون فکر کردن و به طور اتوماتیک به سراغشان میروید . برای مثال اگر مجبور هستید سرمقاله ای را هر روز به روز رسانی کنید ، تبدیل کردن این کار به یک عادت ناخودآگاه ، تلاش ها برای ضرورت به خاطر سپاری آن را ناچیز خواهد کرد . ساخت عادات کار سختی ست ، یک قانون خوب برای ایجاد آنها اینگونه است که شما خود را مجبور کنید که عمل مربوطه را هر روز و بدون وقفه با کارهای روزمره تان انجام دهید تا زمانی که انجام این عمل برای شما طبیعی شود ( برخی میگویند این امر 30 روز زمان میبرد اما زمان آن بستگی به احتمالات بسیار و هدفمندی موضوع دارد )

5) پاره وقت کار کنید

به جای اینکه بنشینید و یک پروژه را به طور کامل در یک زمان انجام دهید ، اهداف زیرمجموعه کوتاه مدت تعیین کرده و در زمان مشخص هر کدام از آنها را کامل کنید و یا ساعات مشخصی را برای کار کردن تعیین کنید . مجبور کردن خودتان به کامل کردن یک پروژه یا یک کار پیچیده در یک زمان استرستان را افزایش داده و کارایی شما را کمتر میکند . در عوض به خودتان اجازه دهید که در ” شلیک”های کوتاه تر کار کنید تا ذهنتان تازه بماند و استرستان کاهش یابد . با این روش میتوانید با بهترین قابلیت هایتان کار کنید .

6) ” چندکاره ” ( نه به منظور سنتی آن )

مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ است ، همیشه ” فاصله های منفی ” در روزتان وجود دارند و این فاصله ها زمانهایی هستند که شما باید چندکاره شوید . سعی کنید جاهای خالی را با کارهای سازنده پر کنید : در زمان ناهار یک ویدیوی آموزشی نگاه کرده یا ایمیل هایتان را چک کنید ، در هنگام رانندگی به سمت محل کارتان به کتاب های صوتی یا پادکست ها گوش دهید . هر چه بیشتر یاد بگیرید که این فاصله ها را پر کنید ، کارایی بیشتری نیز خواهید داشت .

7) در اطراف قدرت ها و ضعف هایتان کار کنید

خودتان ، خودتان را بهتر از هر کسی میشناسید . قدرت ها  ضعف های ذاتی که در وجود خود دارید بر چگونگی کار کردنتان تاثیر میگذارند . با کار کردن بیشتر بر روی موضوعاتی که بهتر بلدید و دوری کردن از کارهایی که در انجام آن خوب نیستید میتوانید در اطراف قدرت ها و ضعف های خود فعالیت کنید . سعی نکنید که همه آنها را خودتان به تنهایی انجام دهید . با همکاری دیگران کار کنید تا مسئولیت فعالیت هایی که در آنها ضعف دارید کمتر شده و بتوانید روی کارهایی که در آنها قدرتمند هستید بیشتر تمرکز کنید .

(ترجمه، ویرایش و گردآوری توسط تیم خودساخته)

 

برچسب‌ها: , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست