مقالهموفقیت در کسب و کاروبلاگ

موانع رسیدن به موفقیت را بشناسید و آنها را کنار بزنید

اشتراک گذاری این مطالب در:

قبول دارید که برای حل هر مساله‌ای باید در ابتدا صورت آن را به خوبی تعریف کرد و دید که چه موانع و مشکلاتی در آن وجود دارد؟ بدیهی است که برای رسیدن به موفقیت هم در ابتدا باید بدانید که چه مشکلاتی بر سر راه‌تان وجود دارد و چرا نمی‌توانید در مسیر موفقیت به شکلی آسان و ساده حرکت کنید.
زمانی که با موانع رسیدن به موفقیت در کسب و کار آشنا باشید، راحت‌تر در پی یافتن راه‌کارهایی برای هموار کردن جاده برخواهید آمد. با ما همراه باشید تا برای‌تان از موانع رسیدن به موفقیت بگوییم و به شما کمک کنیم که با نگاهی دقیق‌تر به خود، از شر موانع خلاص شوید و راحت‌تر در آسمان موفقیت به پرواز درآیید. در ادامه سایت موفقیت سلف مید بیشتر به این موضوع می پردازیم.

موانع رسیدن به موفقیت و تردیدها

تردید داشتن، حس و حال بسیار ناخوشایندی است. تردید داشتن به خود و توانایی‌ها هم یکی از بدترین احساساتی است که می‌توانید در زندگی داشته باشید. اگر خود را باور نکنید و مدام در گوشه‌ای از قلب‌تان به شکست فکر کنید قطعا به موفقیت دست پیدا نخواهید کرد و روی شادی و آرامش را نخواهید دید.
تردید داشتن به توانمندی‌های شخصی از شما فردی ذلیل و ترسو می‌سازد که میلی به حرکت در مسیرهای تازه و چالش‌برانگیز ندارد. البته منظور این نیست که بی‌باکانه و بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و توانایی‌های‌تان به دل خطرات بروید. بلکه منظور این است که با نگاهی مهربان، خودتان را همراهی کنید و ببینید که چطور و چگونه می‌توانید خود را رشد بدهید و مدام بهتر شوید.
تردیدها را نسبت به خود کنار بگذارید. کافی است قبول کنید که مغز انسان یک ماشین است. آیا ماشین‌ها و ابزارها قابلیت ارتقا و تغییر ندارند؟ قطعا دارند. پس مغزتان هم می‌تواند مدام تغییر کند و رشد داشته باشد.

نبود حامی و شبکه ارتباطی مناسب

انسان‌ها به ارتباط با یکدیگر نیاز دارند. نمی‌توانید در خلوت و تنهایی به شادی و بهره‌وری چندان بالایی دست پیدا کنید. پس اجتماعی باشید و به شکل‌ها و شیوه‌های مختلف، شبکه ارتباطات و دوستی‌های‌تان را گسترش بدهید.
فرقی نمی‌کند که در زمینه کاری عزم‌تان را برای فعالیتی جدید جزم کرده‌اید یا هر موضوع دیگری. مهم این است که بتوانید از حمایت و پشتیبانی دیگران به عنوان یک دلگرمی و کاتالیزگر بهره ببرید. زمانی که دورتان پر است از افرادی که حمایت‌تان می‌کنند و به موفقیت‌تان ایمان دارند، قطعا رشد و شکوفایی بیشتری در مسیرتان حاصل خواهد شد.
پس اجتماعی باشید و شبکه‌های دوستی و پشتیبانی خود را بیشتر و بیشتر کنید. منزوی بودن باعث می‌شود که احساسات منفی زیادی در وجودتان شکل بگیرد. آن را ترک کنید. یادتان باشد که انزوا و عدم بهره‌مندی از حمایت و دوستی دیگران از موانع رسیدن به موفقیت در زندگی است.

بیشتر بخوانید: نقش انگیزه در موفقیت چیست و چطور می‌تواند شوق رسیدن را در ما بیدار کند؟

ترس‌ها به عنوانی یکی از موانع رسیدن به موفقیت در زندگی

همه می‌ترسند. ترس‌های رنگارنگی وجود دارد و برای هر کس می‌تواند شکل و شمایل متفاوتی داشته باشد. پس بدانید که ترسیدن چیز عجیب و غریبی نیست اما تلاش نکردن برای تغییر وضعیت است که شما را از موفقیت دور می‌سازد.
ترس هم مانند تردید به عمق جان‌تان نفوذ می‌کند و اجازه نمی‌دهد که دید دقیقی نسبت به شرایط اطراف‌تان داشته باشید و مدام خود را محدود می‌کنید و در جاده پیشرفت قدم برنمی‌دارید. ترس‌ها را کنار بگذارید. اینها از دلایل اصلی شکست و موانع رسیدن به موفقیت در زندگی هستند. کافی است، قبول کنید که با چاره‌اندیشی می‌توان بر ترس‌ها فائق آمد.
زمانی که اقدام می‌کنید و قدم در مسیر ترک ترس‌ها برمی‌دارید، همه چیز در نگاه و دیدتان تغییر می‌کند و به خوبی متوجه می‌شوید که آنچه از دور به نظرتان بسیار وحشتناک می‌آمده به سادگی و دقت قابل از بین بردن بوده است.

بیشتر بخوانید: مایکل جردن اسطوره بسکتبال

ترس‌ها به عنوانی یکی از موانع رسیدن به موفقیت در زندگی

دوری از عملگرایی و حرف زدن زیاد

به عمل کار برآید به سخن‌دانی نیست. بله! برای اینکه به موفقیت دست پیدا کنید باید حتما عملگرایی را وارد نظام زندگی‌تان کنید. گاهی‌اوقات، آن‌قدر درگیر برنامه‌ریزی و حرف زدن می‌شوید که عمل کردن برای رسیدن به هدف به طور کامل از ذهن‌تان دور می‌شود.
کمتر حرف بزنید و بیشتر عمل کنید. باید بدانید، زمانی که میان نیت و عمل فاصله می‌افتد، دلسردی هم از دری دیگر وارد قلب‌تان می‌شود. پس یادتان باشد که از موانع رسیدن به موفقیت خود را دور سازید. کمتر حرف بزنید و زمانی که برای رسید به یک هدف، برنامه‌ریزی کردید در مسیر رسیدن به آن گام‌های عملی بردارید.
حرف زدن و دقیق شدن بیش از حد در برنامه‌ریزی‌ها باعث می‌شود تا نوعی وسواس گریبان‌تان را بگیرد و به مانع در مسیر موفقیت در زندگی بدل شود.

بیشتر بخوانید: با انجام این تکنیک ها، مثل یک ستاره در جمع صحبت کنید و بدرخشید

انجام تمام کارها و کمک نگرفتن از دیگران

یکی از مهم‌ترین موانع موفقیت در زندگی را انزوا عنوان کردیم. باید بدانید که کمک نگرفتن از دیگران و کشیدن بار تمام مسئولیت‌ها به دوش خود هم مشابه انزواست و اثرات نامطلوبی روی شما می‌گذارد. تنهایی قدم برداشتن در هر مسیری نمی‌تواند شما را سریع و ساده به مقصد برساند.
پس بهتر است به کمک گرفتن از دیگران فکر کنید و سعی نداشته باشید تا تمام مسئولیت‌ها را خودتان به دوش بگیرید. ارتباطات وسیع و همکاری دیگران با شما در مسیر موفقیت باعث می‌شود که میان‌برهایی پیدا کنید که تحقق آرزوها را تسریع می‌کنند.
از دیگران کمک بخواهید و بدانید که ارتباطات می‌تواند به دانش و تجربه‌های‌تان اضافه کند. در نتیجه، گنجینه‌ای از تجربه‌های مفید در هر ارتباط با دیگران برای‌تان شکل می‌گیرد که بسیار ارزشمند هستند و می‌توانند در مسیر موفقیت به کمک‌تان بیایند.

بشتر بخوانید: موفقیت در زندگی را با این نکات ممکن کنید!

نشناختن نقاط ضعف و قوت خود

یکی از مشکلات عمده‌ای که از موانع موفقیت در زندگی شناخته می‌شود، آشنا نبودن با خود است. کسی که به ویژگی‌های خود اشراف کافی ندارد به سختی می‌تواند در مسیر موفقیت به پیروزی برسد. اگر دوست دارید که موانع موفقیت در زندگی را کنار بگذارید، حتما به خود نگاهی داشته باشید و ببینید که چه نقاط ضعفی دارید.
نقاط قوت‌تان چیست و دقیقا چه ظرفیت‌هایی در محیط اطراف‌تان وجود دارد که می‌تواند موجبات تسریع حرکت در جاده موفقیت را برای‌تان فراهم کند. تهدیدها و دشواری‌هایی که در اطراف‌تان وجود دارد هم باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرند.
پس در شناخت خود کوتاهی به خرج ندهید و سعی کنید که تمام ویژگی‌های مثبت و منفی‌تان را رمزگشایی نمایید. هر چقدر خود را بهتر بشناسید، بهتر می‌توانید از توانمندی‌های‌تان در شرایط مختلف زندگی بهره ببرید. یادتان باشد که شما مجموعه‌ای از ویژگی‌های رفتاری را دارا هستید که قابلیت تغییر و بهتر شدن در آنها وجود دارد.

بیشتربخوانید: راه علاج عیب جویی چیست؟ در آینه نگاه کرده‌اید؟موانع رسیدن به موفقیت و تردیدها

در آخر

همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، مغز انسان یک ماشین بسیار پیچیده است. هر ماشینی، قابلیت دستکاری و تغییرات مثبت دارد. پس تلاش‌تان را به کار بگیرید که از ماشین مغزتان در مسیر بهتر و بهتر شدن بهره ببرید. هر کاری از دست‌تان ساخته است انجام بدهید تا شکوفایی و ظرفیت‌های آن را بیشتر هویدا کنید.
موانع موفقیت در زندگی را با به کارگیری هوش خود کنار بگذارید و مطمئن باشید که اگر الفبای موفق شدن را یاد بگیرید و به جای حرف و برنامه‌ریزی‌های پیچیده در مسیر عمل‌گرایی گام بردارید قطعا به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا خواهید کرد.
عمده‌ترین دلیل شکست‌ها و ناکامی‌های هر فردی در زندگی، خود اوست. این محدودیت‌ها و زندان‌های ذهنی است که باعث بروز ترس‌ها و تردیدها می‌شود و شور و شوق رسیدن به آرزوها را در دل افراد خشک می‌کند. موانع موفقیت در زندگی را بشناسید و آنها را کنار بزنید. موفقیت در انتظار شماست، دوست عزیز!

اگر فکر می‌کنید برای دستیابی به موفقیت آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موانع رسیدن به موفقیت را بیاموزید

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست