فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

مسیر موفقیت رو باید به تنهایی طی کنی

اشتراک گذاری این مطالب در:

مسیر موفقیت تنها برای عده‌ی انگشت شماری هموار است. کسانی که شما فکر می‌کنید همه چیز در زندگی خود دارند و رسیدن به آرزوها برایشان چندان سخت نیست، ممکن است مسیر موفقیت برایشان هموار و صاف باشد، اما به این معنا نیست که آن‌ها آرزوهای بزرگ‌تر حدشان ندارند. آرزوهای هر کس از شرایط و موقعیت زندگی‌اش بزرگ‌تر است. به عبارت دیگر اگر کسی در شرایط بهتری از شما زندگی می‌کند، به‌همان نسبت به که شرایط بهتری دارد، آرزوهای بزرگ‌تری هم دارد. پس او هم برای طی کردن مسیر موفقیت مجبور است تلاش بیشتری داشته باشد.

چطور مسیر موفقیت خود را پیدا کنم؟

یکی از اساسی‌ترین مشکلات اغلب ما این است که در انتخاب راه موفقیت دچار اشتباه می‌شویم. عواملی زیادی در انتخاب هدف ما تاثیرگذار است. زمانی که اراده، علاقه و پتانسیل ما کمترین نقش را در انتخاب مسیر موفقیت داشته باشد، باید خیلی خوش شانس باشیم که هدف دقیقاً همانی باشد که ما می‌خواهیم.
در بسیاری از موارد مسیر موفقیت براساس تقلید صرف انتخاب می‌شود. یکی از بستگان شما به تازگی در کاری موفق شده است و به همین دلیل شما هم تصمیم می‌گیرید درست مثل او همان مسیر را بروید. این در حالی است که مسیر موفقیت برای هر کس، منحصربه‌فرد است و نباید آن را برای کس دیگری تجویز کرد. گاهی نیز اسیر هیجانات و احساسات می‌شویم و یک مسیر را به اشتباه انتخاب می‌کنیم.
وقتی با یک جوان 30 ساله روبه‌رو می‌شوید و در مورد آرزوها، اهداف و خواسته‌های صحبت می‌کنید، در بسیاری از مواقع از به سرانجام نرسیدن آن‌ها صحبت می‌کند. بسیاری از آن مسیر موفقیت خود را اشتباه انتخاب می‌کنند. برخی نیز اگرچه قادرند مسیر درستی برای زندگی خود انتخاب کنند، اما نمی‌توانند در آن به‌خوبی حرکت کنند تا به نقطه‌ی پایان برسند.

چطور مسیر موفقیت خود را پیدا کنم؟

چطور در مسیر موفقیت حرکت کنیم؟

برای حرکت در مسیر موفقیت باید گام‌های آهسته و مداوم بردارید. اگر فکر می‌کنید با تند حرکت کردن و تلاش‌های بی‌وفقه و شبانه‌روز به همه چیز می‌رسید، سخت در اشتباهید. انسان‌های موفق کسانی هستند که به آهستگی و پیوستگی حرکت می‌کنند. آن‌ها هیجانات را در خود خاموش می‌کنند. وقتی برای در ابتدای مسیر موفقیت بیش از حد تلاش می‌کنید، خیلی زود خسته می‌شوید و خیلی زود همه چیز را به کنار می‌زنید. اما با تلاش به‌اندازه‌ی توان هیچ فشار کمتری به شما وارد می‌شود و دیرتر خسته می‌شوید.
وقتی در حال پیاده‌روی در یک مسیر هستید، اگر کل مسیر را با گام‌های آهسته بردارید، کمتر احساس خستگی می‌کنید و در نتیجه قادرید مسیر زیادی را پیاده‌روی کنید. اما اگر بخواهید در همان ابتدای مسیر، شروع به دویدن کنید، بعد از چند دقیقه خسته شده و ادامه دادن منصرف می‌شوید.
یکی دیگر از توصیه‌های مهم برای حرکت در راه موفقیت داشتن تمرکز بر روی هدف است. اگر مدام به سختی‌های راه فکر کنید به نتیجه نمی‌رسید. زیرا آنقدر فکر منفی، خستگی و دلزدگی به سراغ‌تان می‌آید که دیگر قادر به ادامه‌ی راه نیستید. اما وقتی به لحظه‌ی موفقیت فکر و آن را برای خود تجسم می‌کنید، خستگی و سختی‌های امروز کمتر به چشم می‌آیند.

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست