مقالهوبلاگ

قانون جذب چیست و چگونه می توانیم آن را به کار ببریم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

‌میلیون‌ها نفر در طول تاریخ از این قانون استفاده کردند. عده‌ی زیادی با به کار بستن آن بر جنگ، فقر و بدبختی پیروز شدند. انسان‌هایی با باور به این قانون، غیر ممکن‌ها را ممکن کردند و توانستند زندگی خودشان و دیگران را متحول کنند. قانون جذب؛ مفهومی که چند سالی است با عنوان «راز» در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است و کسی نیست که درباره‌ی آن نشنیده و یا نخوانده باشد.

سوال اصلی این است که اگر واقعا چنین قانونی بر هستی حاکم است، چرا با وجود هزاران فیلم، کتاب و مقاله‌ای که درباره‌ی آن وجود دارد، خیلی از افراد نتوانسته‌اند از آن استفاده کنند؟

 آیا قانون جذب منحصر به عده‌ی خاصی از انسان‌ها است و یا فرمول پیچیده‌ای دارد که هر کسی نمی تواند ان را اجرا کند؟

برای جواب به این سوال‌ها، کافی است نگاهی به زندگی خودتان و اطرافیانتان بندازید. روزانه حجم بالایی از اطلاعات در رابطه با اصول موفقیت و پیشرفت در زندگی، در فضای مجازی و غیر مجازی منتشر می‌شوند، اما همچنان عده‌ی زیادی دایما در زندگی شکست می خورند. روزانه مقالات زیادی در وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند تا به افراد در استفاده از قانون جذب کمک کنند. اما چند نفر را می‌شناسید که با خواندن این کتاب ها و مقالات همچنان در رسیدن به  خواسته هایشان مشکل دارند؟

به کتاب‌ها و مقالاتی که در این باره خواندید فکر کنید. تا چه اندازه آن دانش را در عمل به کار بردید؟ جواب در خود شماست. در اینکه از اطلاعاتی که دارید چگونه استفاده می کنید. مساله تنها به دست آوردن اطلاعات و تبدیل  آن‌ها به دانش نیست. بلکه عمل کردن به آن دانش است که صحت یا عدم صحت دانسته ها را اثبات می کند.

اما برگردیم به کمی عقب تر. به اینکه اصلا  قانون جذب چیست؟ آیا این قانون واقعا وجود دارد یا مفهومی است کاملا غیر واقعی و تخیلی؟ در این مقاله نگاه دقیق‌تر و نزدیک‌تری به قانون جذب داشته‌ایم. با خودساخته همراه باشید.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب یکی از بزرگ‌ترین رازهای بشری است. از زمان مطرح شدن این راز، سال‌های زیادی می‌گذرد. در تمام این سال‌ها، سوال‌های متعددی ذهن افراد را به خود مشغول کرده است. این که ماهیت این قانون دقیقا چیست و چگونه عمل می‌کند. چرا افراد زیادی نمی‌توانند با وجود استفاه از قانون جذب به خواسته‌های شان برسند؟

چه به این قانون باور داشته باشید چه نه، همه‌ی ما آگاهانه یا نا آگاهانه، با استفاده از افکار و احساسات خود، به جذب اتفاقات زندگی می‌پردازیم. هر فکر و احساسی را که در سر دارید، نوع زندگی شما را می‌سازد. در واقع طبق این قانون، هرچیزی که به دنیا عرضه کنید به خود شما برمی‌گردد.

از زمان منتشر شدن فیلم راز در ایران، کتاب‌ها و مقالات زیادی در این زمینه تالیف شد. این نظریه طرفداران زیادی در ایران پیدا کرد و هر فردی، دست کم یک کتاب یا مقاله در این مورد خوانده است. اما با وجود این، به نظر می‌رسد که این قانون برای بسیاری از افراد درست عمل نمی‌کند. و این موضوع ما را به سوال مهم‌تری می‌رساند. اینکه:

آیا قانون جذب واقعا وجود دارد؟

حقیقت این است که در طول تاریخ، بزرگانی چون شکسپیر، انیشتین، بتهوون و بسیاری افراد نامدار دیگر، از این قانون بهره بردند. این افراد از بزرگ‌ترین نویسندگان و شاعران گرفته، تا دانشمندان و فیزیکدانان، از این قانون استفاده کرده تا قدرت را در دست خود بگیرند. اگر نگاهی به نوشته‌های این افراد مشهور بیاندازید، می‌توانید متوجه اشارات آن‌ها به قانون جذب شوید. این موضوع تنها منحصر به گذشته نیست. هنرمندان و بزرگان معاصر هم با بهره‌گیری از این قانون به موفقیت رسیدند.

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که برای درک قانون جذب پیش روی ما قرار دارد، این است که تشخیص بدهیم مسئولیت تمام اتفاقات خوب و بد زندگی بر عهده‌ی خودمان است. قبول کردن چنین موضوعی برای بعضی از ما بسیار سخت تر است. کسانی که کودکی نامساعدی داشتند، دائما در زندگی با مشکلاتی درگیر بودند که خانواده و اطرافیان برایشان ایجاد کردند و بیشتر عمرشان را در فقر دست و پا زده‌اند.

با وجود این، اگر از قدرت خودتان در ایجاد و تغییر شرایط آگاه باشید، به کلید اصلی قانون جذب دست پیدا کرده‌اید. تنها در این صورت است که می‌توانید از شر ترس‌ها، نا امیدی‌ها و منفی نگری‌ها خلاص شوید. اگر همچنان به وجود چنین قانونی شک دارید، ممکن است بپرسید:

آیا وجود این قانون از نظر علمی ثابت شده است؟

در سال‌های اخیر، به کمک فیزیک کوانتوم، درک ما از قدرت مغز و تاثیری که روی هستی و کائنات دارد بیشتر شده است. تحقیقات علمی جدید، هر چه بیشتر قدرت شگفت انگیز مغر را به ما ثابت می‌کنند. با وجود این، برای درک قانون جاذبه نیازی به درک مسایل فیزیک کوانتوم ندارید. حتی بدون درک پایه‌ی علمی قانون جاذبه، می‌توانید از فواید بی شمار آن بهره‌مند شوید.

ما انسان‌ها و کائنات از انرژی ساخته شده‌ایم. علم روانشناسی با بررسی بیشتر قانون جاذبه، به ما کمک کرده است تا قدرت خودمان را در جذب انرژی یا همان چیزی که از آن ساخته شده‌ایم درک کنیم و عملا کنترل زندگی خودمان را در دست بگیریم.

حقیقت این است که دنیا همیشه طرف شماست. هر طور که شما درباره‌ی آن فکر کنید و هر حسی که داشته باشید به همان تبدیل می‌شوید. هرچه بیشتر درباره‌ی این قانون مطالعه کنید و با باوری قوی آن را در زندگی‌تان به کار ببندید، شاهد تغییرات شگفت انگیزی خواهید بود. اما مساله‌ی اصلی اینجاست که:

چگونه باید قانون جذب را به کار ببریم؟

قبل از هرچیزی، به یاد داشته باشید که قانون جذب بسیار ساده و قابل اجرا است. هیچ پیچیدگی و فرمول خاصی هم ندارد. هر زمان که به قدرت خودتان در خلق اتفاقات و موقعیت‌های فراوانی که زندگی برای شما دارد ایمان پیدا کردید، یعنی در مسیر درست قانون جذب قرار گرفته‌اید. خودتان را هنرمندی تصور کنید که می تواند زندگی دلخواهش را به تصویر بکشد. بوم زندگی‌ تان را با هر تصویری که دوست دارید پر کنید. هرچیزی که خواهان آن هستید را به تصویر بکشید و هر زمان که تصویری را دوست نداشتید آن را  تغییر بدهید.

اینکه تصویر نهایی چه چیزی باشد، کاملا به خود شما بستگی دارد. مهم نیست که چه چیزی از زندگی می‌خواهید. اگر به خواسته‌هایتان پایبند باشید و رسیدن به آن‌ها را دائما در ذهنتان تصور کنید، بدون شک به دست می‌آیند.

چه چیزهایی را می‌توانیم با کمک این قانون جذب کنیم؟

در واقع محدودیتی وجود ندارد. عشق و روابط ایده‌آل، پول و ثروت، سلامت جسمی و روحی و موفقیت در زندگی، از اصلی‌ترین خواسته‌هایی است که می‌توانید به کمک قانون جذب آن‌ها را به دست بیاورید. به دست آوردن هر چیزی نیاز به باور و مطالعه دارد. در رابطه با راه‌های جذب خواسته‌ی مورد نظرتان مطالعه کنید و به راهکارهای توصیه شده، متعهدانه عمل کنید.

چگونه می‌توانیم استفاده از قانون جذب را شروع کنیم؟

اگر تا به حال در برابر این قانون مقاومت کردید و به طور آگاهانه از آن استفاده نکردید، وقت آن است که کمی تغییرات ایجاد کنید. همانطور که گفته شد، چه از این قانون آگاه باشید چه نه، به طور طبیعی در حال اجرای آن روی تمام جنبه‌های زندگی‌تان هستید. پس بهتر است کنترل آن را در دست بگیرید تا در جهت دلخواه شما حرکت کند. آماده‌ی جذب زندگی رویایی‌تان هستید؟ پس از همین امروز شروع کنید. طرز فکرتان را تغییر بدهید. اگر یک ذهن منفی نگر دارید، ممکن است در ابتدا ذهن شما به شدت مقاومت کند. به این کار به چشم یک بازی نگاه کنید و سعی کنید مغزتان را گول بزنید.

با خودتان بگویید حتی اگر این کار تغییری در شرایط زندگی من ایجاد نکند، دست کم باعث می‌شود تا با حس و حال بهتری زندگی کنم. این قدم مهم را از همین امروز بردارید و به ادامه‌ی آن متعهد باشید. اگر مغزتان نمی‌تواند قانون جذب را باور کند، اسم آن را هرچیزی که دوست دارید بگذارید. راز، کارما، ایمان، باور و یا هر چیز دیگری که مقاومت ذهنی کمتری نسبت به آن دارید را برای عنوان این قانون استفاده کنید. اگر در برداشتن اولین قدم موفق عمل کنید، شروع می‌کنید به جذب کردن اتفاقات مثبت. ناگهان همه‌ی آنچه باور کرده بودید به حقیقت تبدیل می‌شود، بدون اینکه خودتان متوجه آن باشید.

به همین دلیل است که بهتر است خواسته‌هایتان را مکتوب کنید، برایشان بازه‌ی زمانی در نظر بگیرید و هر قدمی که می‌توانید، بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها، برای رسیدن به آن اهداف بردارید. باور داشته باشید که به موفقیت می‌رسید و شاهد تغییر شگفت انگیز زندگی‌تان باشید.

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست