صفحه اصلیفیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

فرمول موفقیت از نظر متیو مک کانهی

اشتراک گذاری این مطالب در:

فرمول موفقیت برای هر کس شکل و ساختار متفاوتی دارد. اما یک قاعده‌ی کلی برای همه کسانی که به دنبال رویاهایشان هستند، وجود دارد. این قاعده‌ی کلی عبارت است از جمع بین انگیزه، تلاش و تمرین زیاد. برخلاف تصور رایج استعداد و هوش ما در میزان موفقیت نقش کم‌رنگ‌تری را ایفا می‌کند. بیشتر افراد فکر می‌کنند باید در یک کار استعداد کافی و هوش بالایی داشته باشند. این دو فاکتور اگرچه در سرعت پیشرفت و موفقیت مؤثرند، اما عوامل حیاتی و اصلی به شمار نمی‌روند.

جایگاه هوش و استعداد در فرمول موفقیت

فرمول موفقیت با برنامه‌ریزی، تدوام تلاش و داشتن پشتکار بسته می‌شود. شما هر چقدر هم در یک کار استعداد و هوش بالایی داشته باشید، تا زمانی که به آن کار علاقمند نباشید و یا تمرین نکنید، موفق نمی‌شوید. درست است که هوش و استعداد به یادگیری بیشتر شما کمک می‌کند، اما بدون انگیزه قادر به استفاده‌ی درست از آن نیستید. در کنار هوش و استعداد شما به تمرکز حواس نیاز دارید. در حالی که بی‌علاقگی، تمرکز حواس را از شما می‌گیرد.
برای مثال یک فرد پشت کنکور باهوش را تصور کنید که به اجبار خانواده باید پزشک شود. در حالی که علاقه‌ی ذاتی او به هنر است. او در کلاس‌های کنکور شرکت می‌کند. اما بیشتر حواس او در پی یادگیری موسیقی و هنر است. هوش بالای ما تعیین نمی‌کند که ما چه چیزی را یاد بگیریم. بلکه هوش همان چیزی را یاد می‌گیرد که ذهن‌مان درگیر آن است.
ذهن علایق و برنامه‌های ما را برای آینده تعیین می‌کند. از سوی دیگر هوش را به یادگیری وادار می‌کند. افراد زیادی وجود دارند که از هوش متوسطی برخوردارند، اما در کسب و کار خود موفقند. دلیل اصلی آن این است که آن‌ها برای ذهن خود برنامه‌های درست می‌چینند و سپس هوش و استعداد خود را ملزم به پیروی از برنامه‌ها می‌کنند.

فرمول موفقیت از نظر متیو مک کانهی

آینده با الزام خود روشن می‌شود

اگر می‌خواهید آینده‌ای روشن و درخشان داشته باشید و تمامی رویاهای شما به حقیقت بپیوندد، باید خود را ملزم به اطاعت از ذهن کنید. اما ابتدا باید علایق واقعی خود را پیدا کنید و سپس به دنبال آن‌ها بروید. در این راه اسیر احساسات و هیجانات پوچ نشوید. با دیدن یک فیلم احساسی از زندگی یک نقاش موفق، فردا روز تصمیم نگیرید که باید نقاش شوم. چرا که دنیای آدم‌ها با یکدیگر متفاوت است.
به همان میزان هم راه موفقیت ما آدم‌ها با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. با این وجود فرمول موفقیت برای همه‌ی ما یکسان است. در همه‌ی آدم‌های موفق خصوصیاتی مثل تحمل سختی، پذیرش مشکلات، تلاش برای غلبه بر موانع و انگیزه وجود دارد. اگرچه نوع موفقیت در آن‌ها یکسان نیست.
فراموش نکنید که فرد موفق ممکن است یک ورزشکار، یک هنرمند، یک کارمند و یا یک معلم باشد. هدف و نتیجه هر چه باشد اهمیتی ندارد. آنچه اهمیت دارد، احساس ما نسبت به وضعیت‌ کنونی است. یک کارگر ساده هم می‌تواند از نظر خودش فرد موفقی باشد. پس نتیجه‌ی تلاش و نوع موفقیت خود را با دیگران مقایسه نکنید. زیرا در نهایت رضایت درونی شما از نتیجه در اولویت است.

اگر فکر می‌کنید برای دستیابی به موفقیت آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موانع رسیدن به موفقیت را بیاموزید

 

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست