پادکست موفقیتوبلاگ

خوشبختی مجانیه

اشتراک گذاری این مطالب در:

 

خوشبختی از نظر هر کس یک معنی دارد. یکی ممکن است حس رضایت از زندگی را در داشتن یک ماشین خوب بداند. اما فرد دیگری تنها به داشتن یک جای راحت برای خواب قانع باشد. خوشبختی را به طور کلی می توان به حس خوب داشتن تعبیر کرد. شما در هر موقعیت، مکان و شرایطی که زندگی می کنید، اگر حس خوبی داشته باشید، خوشبخت هستید.

حس خوب داشتن هم به معنای رضایتی است که از داشته هایتان دارید. ممکن است از داشتن یک خانواده خوب حس رضایت داشته باشید و به همین خاطر خود را خوشبخت بدانید. این در حالی است که فرد دیگری اگر از دور زندگی شما را نگاه کند شاید تعجب کند که چطور بدون ماشین خوب یا خانه ویلایی اعیانی حس خوشبختی دارید.

چطور می توان خوشبختی مجانی را بدست آورد؟

برای بدست آوردن خوشبختی مجانی در قدم اول باید مثبت اندیش بود. مثبت اندیش ها همیشه نیمه پر لیوان را می بینند. این افراد حتی در سخت ترین شرایط چیزی برای دلخوش بودن پیدا می کنند. اما افراد منفی باف حتی اگر در بهترین شرایط هم باشند، فکر می کنند بدبخت ترین آدم دنیا هستند. این گروه نمی توانند خوبی ها، فرصت ها و داشته هایشان را ببینند. روی چیزهای بد، سختی ها و مشکلات متمرکز می شوند. به همین دلیل است که هیچ گاه احساس خوشبختی و رضایت از زندگی خود ندارند.

وقتی با یک فرد که حس رضایت از زندگی خود دارد گفتگو می کنید، انرژی را از حرف زدنش در می یابید. آنها سرشار از شادی و شعف هستند. حتی اگر از نظر مالی در مضیغه و سختی هم باشند، بازهم حس خوشبختی را می توان در آنها پیدا کرد.

پس برای پیدا کردن حس رضایت از زندگی و خوشبختی مجانی باید به اطراف خود نگاه کنید. بدون شک هر کس در اطراف خود چیزهای زیادی برای داشتن حس خوشبختی دارد. جالب است بدانید بسیاری از افراد منفی باف همیشه زندگی دیگران را بهتر از زندگی خود می دانند. به قول معروف از نظر آنها مرغ همسایه غاز است. این در حالی است که شاید افراد زیادی باشند که آرزو دارند جای آنها باشند.

خوشبختی مجانی

آیا خوشبختی مطلق است؟

حس رضایت از زندگی مطلق نیست و همیشه در حال تغییر است. پس اگر امروز از زندگی خود رضایت ندارید، به این فکر نکنید که تا ابد به همین شکل باقی خواهید ماند. بلکه زندگی همواره در حال دگرگونی است و انسان پتانسیل پیشرفت را دارد. با تلاش و کوشش می توانید از آنچه که بدبختی می پندارید، رهایی پیدا کنید و به خوشبختی برسید.

خوشبختی در زمان های مختلف هم معانی متفاوتی دارد. اگر به دوره کودکی خود نگاه کنید در آن زمان داشتن یک اسباب بازی خوب برای شما به معنی خوشبختی بود. در دوره نوجوانی داشتن لباس ها و زیورآلات خوب به معنی خوشبختی بود. اما کمی که بزرگتر شدید و معنای عشق را فهمیدید پیدا کردن نیمه گم شده خود را خوشبختی معنا می کردید.

با این حساب نمی توان حس رضایت از زندگی را یک موضوع مطلق محسوب کرد. بلکه در حال تغییر است. پس مراقب داشته های خود باشید و برای بدست آوردن آرزوهایتان تلاش کنید تا بعدها هم خوشبخت بمانید.

در این پادکست موفقیت به طور مفصل در مورد مبحث خوشبختی صحبت شده است. پیشنهاد می دهیم آن را بشنوید.

 

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست