فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

حسرت

اشتراک گذاری این مطالب در:

 

چرا گاهی حسرت می خوریم؟

حسرت وقتی رخ می دهد که زمان انجام کاری را از دست می دهید و دیگر قادر نیستید به آن زمان برگردید. حسرت بخشی از پشیمانی است که وقتی از زمان و فرصت بخوبی استفاده نمی کنید، پیش می آید. همین حالا هم که در حال خواندن این مطلب هستید، یک فرصت و زمان در پیش روی شما قرار دارد که اگر قادر به استفاده درست از آن نباشید، فرداها باید حسرت از دست رفتنش را بخورید.

ما از ندانم کاری ها و اشتباهات گذشته پشیمان می شویم و به حال کارهای نکرده حسرت می خوریم. شکست هایی که در زندگی رخ می دهند، موفقیت هایی که از دست می روند، وضعیت های ایده آلی که در اثر سهل انگاری یا ساده لوحی نقش برآب می شوند، همه به حسرت امروز ما تبدیل شده اند.

وقتی امروز ما به حسرت و پشیمانی گذشته می گذرد، مطمئنا فردا هم حسرت امروز را می خوریم. گذشته ما هم روزهایی بود که در آن زندگی می کردیم. هر روز گذشته یک امروز بوده اند که با عبور عقربه های ساعت به دیروز تبدیل شدند. امروز هم به دیروز تبدیل می شود و منتظر تصمیم خوب یا بد ما نمی ماند. در این بین قدرت و توانایی ما برای استفاده بهینه از فرصت ها اهمیت پیدا می کند.

کاری کنیم که در آینده حسرت گذشته خود را نخوریم

اگر از آن دسته افرادی هستید که از گذشته خود خاطره خوبی ندارید یا پشیمان و نادمید، هنوز هم دیر نشده است. زندگی پر از فرصت است که از هر قسمت آن شروع کنید، دیر نمی شود. فقط کافیست کمی مثبت اندیش باشید و با از دست دادن گذشته، فکر نکنید امروز و فردا هم تباه شده اند.

یکی از دلایلی که برخی از افراد سرخورده از شروع دوباره خودداری می کنند، تماشای بی وقفه گذشته سیاهشان است. وقتی حسرت لحظه ها و فرصت های از دست رفته را می خورند، به این فکر می کنند که دیگر وقتی برای شروع دوباره ندارند. در حالی که انسان قدرت شروع از هر سنی را دارد. اما این به ذهنیت او، میزان ایمانش به کار و اعتماد به نفسش بستگی دارد.

 

از فرصت ها درست استفاده کنیم

وقتی ما به دلیل سهل انگاری و اشتباهات گذشته امروز درگیر آه و حسرتیم، اگر نخواهیم از فرصت ها و زمان امروز استفاده کنیم، فردا هم درگیر حسرت خواهیم بود. پس نگذاریم فردا هم شبیه امروز باشیم. حتی اگر وضعیت شما به صفر رسیده است، باز هم برای بدست آوردن تمنیات دیر نشده است. می توانید شروع کنید و بعد از چند سال به آنچه که امروز ندارید، دست پیدا کنید.

وقتی بخواهید وقت خود را در حسرت و پشیمانی بگذرانید، بشدت افسرده و گوشه گیر می شوید. اما وقتی خود را در تلاش برای رسیدن به موفقیت سرگرم کنید، دیگر ذهنتان درگیر مشکلات نمی شود. پس نه تنها به خواسته هایتان می رسید بلکه از افسردگی هم نجات پیدا می کنید.

اگر فرصت هایمان تمام شود… چقدر کار انجام نداده داریم؟چقدر ایده های عملی نشده داریم؟
مطمئنا برای کارهایی که انجام ندادیم و فرصت هایی که از دست دادیم پشیمان خواهیم بود.
همه، از هر نژاد و جنسیتی و در هر سنی، رویاهایی در سر دارند که آنها را از دنیا مخفی نگه داشته اند و برای انجام ندادنش بهانه میاورند و به تاخیرش می اندازند. به حرف اطرافیانشان گوش می دهند که واقع گرا باش. اما جایی در اعماق قلب خود باور دارند که به اندازه توانایی هاشون تلاش و زندگی نمی کنند.
این ویدئوی انگیزشی درباره دریافتن فرصت هاست. اگر به موفقیت علاقه دارید با خودساخته همراه بشید و این فیلم رو تا انتها ببینید و از نکاتش استفاده کنید.

برچسب‌ها: , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست