فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

با انجام این کار به تمام اهدافتون برسید (دارن هاردی)

اشتراک گذاری این مطالب در:

برای اینکه بتوانید به تمام اهدافتون برسید ابتدا باید از خودتان آغاز کنید. بسیاری از ما منتظریم تا دنیای اطرافمان تغییر کند. شرایط اقتصادی کشور تغییر کند. آدم های اطرافمان در رفتار و گفتارشان تجدیدنظر کنند. یه ثروت باد آورده به یکباره وارد زندگی مان شود. حتی بسیاری منتظر معجزه هستند تا به تمامی آرزوها و آمالهایشان برسند.

اما لازم است در همین ابتدا بگوییم که اگر می خواهید به تمام اهدافتون برسید باید شخصیت خود را ارتقا ببخشید. اما مهم ترین اصل در ارتقا شخصیت، خودشناسی است.

برای اینکه به تمام اهدافتون برسید خود را بشناسید

برای خودشناسی لازم است تمامی ویژگی های خوب و بد خود را به همان شکلی که هستند بشناسید. واقع بینی در این مورد اهمیت زیادی دارد. در خودشناسی شما نه خیالپردازی می کنید و نه از واقعیت دور می شوید. بلکه خصلت های و استعدادهای واقعی خود را پیدا می کنید. در این صورت اعتماد به نفس در شما بیدار می شود. در عین حال ضعف ها و ناتوانی ها را هم پیدا می کنید. برای مثال شما حافظه قدرتمندی دارید که می توانید هر چیزی را بسرعت و به طور دقیق به ذهن بسپارید.

برای فردی با این قابلیت خواندن کتاب های سخت و شرکت در دوره های کسب مهارت های فنی کار راحتی است. این یک قابلیت فوق العاده است تا بتوانید مهارت تازه ای را فرا بگیرید و آن را برای موفقیتِ آینده خود به کار ببندید. اما در عین حال که حافظه قدرتمندی دارید، سر به هوا و بازیگوش هستید. قدرت تمرکز بر روی موضوعات مفید را ندارید. این یک نقطه ضعف است که مانع از پیشرفتتان و دستیابی به هدف ها می شود.

برای یک فرد واقع بین که به خودشناسی رسیده است، خودشناسی به این معناست که با پیدا کردن نقاط قوت و توانایی ها، راه جدیدی را انتخاب می کند. در انتهای این مسیر موفقیت قرار دارد که انتظار این فرد را می کشد. در عین حال نقاط ضعف و نقایص را هم می بیند که همچون سنگ های بزرگ بر سر راهش قرار دارد. اما دلسرد نمی شود و درصدد حذف و رفع این نقص ها برمی آید.

چطور به خودشناسی برسیم؟

چطور به خودشناسی برسیم؟

برای خودشناسی به تفکر و تمرکز نیاز دارید. ما انسانها اغلب ساعات زیادی را صرف تفریح و سرگرمی، کسب درآمد، تماشای فیلم، مهمانی و رفت و آمد با دوستان می کنیم. در سال های اخیر هم شبکه های اجتماعی و گوشی های همراه ساعات زیادی از روزمان را به خود اختصاص می دهد. حتی بسیاری از ما ساعت ها غصه گذشته و آینده را می خوریم. اما تنها تعداد معدودی هستند که زمانی را هم برای خودشان اختصاص دهند.

تفکر در حال و روز خود، خواسته ها، آرزوها، اندیشه ها و تمایلات شخصی خودمان اهمیت زیادی دارد. وقتی در طی روز نیم ساعت را صرف خودمان می کنیم و روی شخصیت خود با تمرکز کامل فکر می کنیم، در واقع شروع خودشناسی است. برای آغاز خودشناسی باید تمامی رفتارهایی که بد، خوب یا عالی هستند، تحلیل و واکاوی شوند. برای اینکار بهتر است فکر کردن بر روی رفتار خود را به زمان پایانی شب اختصاص دهیم و رفتار یک روز خود را ارزیابی کنیم. با این روش به مرور زمان شمایل کلی از شخصیت خود را بدست می آوریم.

این ویدئوی انگیزشی صحبت هایی از دارن هاردی نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت است. هاردی نویسنده نسخه‌های پر فروش نیویورک تایمز نیز هست. هاردی تلاش برای ارتقای خودش را یکی از بزرگترین عوامل موفقیتش می داند و این کار را یکی از مهم ترین اصول شخصیتی می داند. او از سن 18 سالگی، سالانه ده درصد از درآمدش را صرف آموزش و ارتقای خودش و شخصیتش می کند و تاکید دارد که هر سال این سرمایه گذاری با سود قابل توجهی به سمتش بر میگردد.
اگر شما نیز به رشد و ارتقای خودتون علاقه مندید با خودساخته همراه بشید و این فیلم انگیزشی آموزشی رو از دست ندید.

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست